Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Vebinārs: Sarežģīto kiberuzbrukumu tendences 2018. gada 2. ceturksnī

Vebinārs: Sarežģīto kiberuzbrukumu tendences 2018. gada 2. ceturksnī

Jau uzreiz pēc brīvdienām 10. jūlijā Kaspersky Lab eksperti no uzņēmuma Globālās pētījumu un analīzes komandas (GReAT) piedāvā vebināru, kurā gatavojas pastāstīt mums par jaunām vissarežģītāko kiberuzbrukumu kampaņām pasaulē un to mērķiem, kā arī par globāla mēroga ielaušanos maršrutētājos šī gada otrajā ceturksnī.

 

Vissarežģītākie apdraudējumi, kas visbiežāk ir valstu radīti, aizņem kiberapdraudējumu piramīdas augšdaļu.

Vissarežģītākie apdraudējumi, kas visbiežāk ir valstu radīti, aizņem kiberapdraudējumu piramīdas augšdaļu.

Advanced Persistent Threat jeb vissarežģītākie apdraudējumi

Kaspersky Lab pastāvīgi seko līdzi vairāk par simts vissarežģītāko kiberapdraudējumu (Advanced Persistent Threat – APT) rīkotāju kampaņu un aktivitāšu visā pasaulē. Ieskatam par darbu apjomu, ko veic GReAT eksperti no visas pasaules, lūk, uzskaitījums ar apdraudējumiem, par kuriem GReAT komanda ir ziņojusi, un valoda, kādu attiecīgajā gadījumā izmantojuši kiberuzbrucēji:

Patiesībā šo pārskatu ir daudz vairāk un tie lielākoties ir pieejami klientiem kā pakalpojums Kaspersky Threat Intelligence uz parakstīšanās bāzes.

Kaspersky Lab: mēs detektējam visu

Ja ielūkoties interneta dzīlēs ne tikai to plašumā, bet arī laikā, nav grūti atrast, ka labi pazīstamais kiberdrošības risinājumu ražotājs Kaspersky Lab gadiem ilgi ir uzsvēris, ka detektē visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no tās izcelsmes un mērķa. Kādam var likties, ka tas jau ir pats par sevi saprotams, ka jāķer visa ļaunprogrammatūra. Tomēr viss nebūt nav tik vienkārši un pavisam nesen jau publiski ir izskanējis, ka varot būt ar labā jeb “nice” ļaunprogrammatūra. Te mēs arī nonākam pie samilzuša strīda, kura rezultātā pret Kaspersky Lab ir tikusi izvērsta vesela kampaņa, lai uzņēmumu, kura risinājumi pastāvīgi atrodas antivīrusu testu līdera godā un kurš principiāli neatkāpjas no savas pozīcijas, nostumtu no arēnas. Par to, kā sākās kampaņa pret Kaspersky Lab, jūs var izlasīt mūsu rakstā no 2015. gada “Kā antivīrusi ķer specdienestu vīrusus“.

Lai labāk izprastu situāciju, palūkosimies, kas tad ir šie Black Energy, Sofacy, Regin, Equation un citi, kas pretendē uz atrašanos ļaunprogrammatūras piramīdas spicē (skat. attēlu augstāk). Black Energy ir izmantots uzbrukumos Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, Sofacy – NATO kontraktoru izspiegošanai un daudz kam citam, Regin – spiegošanai Beļģijas telekomunikāciju tīklos un Angelas Merkeles birojā, Equation – spiegošanai desmitu valstu vēstniecībās, institūtos, iestādēs, uzņēmumos 14 gadu garumā! Iespaidīgi, vai ne? Kā jau var noprast, tie nav ierindas kibernoziedznieki, kas ir radījuši un/vai izmantojuši šos rīkus. Šādus spiegošanas un sabotāžas rīkus rada valstu apmaksāti speciālisti vai īpaši uzņēmumi, bet izmanto specdienesti.

Kāpēc Kaspersky Lab uzskata, ka jādetektē viss? Atbilde ir vienkārša. Kiberuzbrukumu rīki un tajos izmantotās programmatūras ievainojamības, kas apzināti nav noziņotas programmatūras vai ierīču ražotājiem, ir kā bumerangs, kas atgriežas pret pašiem un apdraud mūs visus. Kiberrīki nav tanki vai raķetes un tos var viegli nokopēt vai adaptēt. Tas, kas vienā brīdī tiek izmantots spiegošanai, jau pavisam drīz var nonākt pretinieka vai kibernoziedznieku rokās. Ievainojamības mūsu pašu datoros, tālruņos un citās ierīcēs, ko specdienesti patur slepenībā, var tikt atklātas vēlreiz jau no citas puses.

Šāds principiāls ceļš cīnīties visās frontēs uzņēmumam Kaspersky Lab nav izrādījies viegls. Tikai retais nebūs dzirdējis par apvainojumiem, kas pret uzņēmumu ir izskanējuši medijos. Papētot tos, var konstatēt safabricējumu virkni vai pat veselu nomelnošanas kampaņu. Nav grūti nojaust, ka aiz tās stāv tie paši valsts līmeņa ļaunprogrammatūras radītāji vai izmantotāji.

 

IDC: kamēr nav pierādījumu, nav iemesla pārtraukt lietot Kaspersky Lab produktus.

IDC: kamēr nav pierādījumu, nav iemesla pārtraukt lietot Kaspersky Lab produktus.

Tomēr ir arī citas ziņas, kuras mediji izplata daudz kūtrāk. Tā pētījumu un konsultāciju uzņēmumi Gartner un IDC ir norādījuši, ka nav nekādu pierādījumu medijos izplatītajām apsūdzībām un pat iesaka izmantot Kaspersky Lab risinājumus. Eiropas Komisija, kas pati līdzīgi Vācijas Federālajam informācijas drošības birojam (BSI) izmato Kaspersky Lab antivīrusu skeneri, ir oficiālā vēstulē norādījusi, ka tai nav indikāciju par jebkādiem apdraudējumiem saistībā ar Kaspersky Lab antivīrusu dzini. Arī Vācijas iekšlietu ministrs ir norādījis uz pozitīvu un uzticamu sadarbību ar Kaspersky Lab. Un, visbeidzot, pat ASV Iekšzemes drošības departamenta pārstāve, lai gan ne bez piepūles, Kongresa apakškomitejas sēdē izspieda, ka pierādījumu pret Kaspersky Lab nav.

 

 

Faktiski te labi ir redzama šķelšanās tajos, kam Kaspersky Lab ir iztraucējis viņu darbības ar ļaunprogrammatūru un viņu lobētos spēkos (politiķos), un tajos, kuri jūt nepieciešamību pēc visaugstākā līmeņa aizsardzības. Skatoties no šāda rakursa, visa jezga ap Kaspersky Lab ir kā apstiprinājums uzņēmuma aizsardzības visaugstākajai kvalitātei. Lai šo kvalitāti pasargātu no uzbrucēju tālākām darbībām, Kaspersky Lab šobrīd ir sācis realizēt savu Starptautisko caurredzamības iniciatīvu, kuras ietvaros uzņēmuma pamata infrastruktūra tiek pārvietota uz Šveici, kur visi procesi tiks pakļauti nepārtrauktai trešās puses kontrolei. Par to varat lasīt šeit. Tas dod cerības, ka mums vēl arvien būs pieejams viens pilnvērtīgs drošības produkts. Starp citu, lielie Kaspersky Lab konkurenti atteicās no uzņēmuma piedāvājuma arī iesaistīties inciatīvā un pakļaut savu saimniecību kontrolei, lai tur garantēti nebūtu nelāgu durtiņu no sētas puses…

 

Vebinārs: Sarežģīto kiberuzbrukumu tendences 2018. gada 2. ceturksnī

Sākums: 2018. gada 10. jūlijā 16:00 pēc Latvijas laika.
Ilgums: 75 min.
Valoda: angļu
Runātāji: Kaspersky Lab Globālās izpētes un analīzes komandas (GReAT) pētnieki Vincente Diazs (Vicente Diaz) un Kostins Raiju (Costin Raiu)
Saite: https://www.brighttalk.com/webcast/15591/329031

 


Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

6 + 2 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu