Sākumlapa » Apdraudējumi » Vēl trīs šifrējošo izspiedējvīrusu saimēm izveidotas zagto datu publiskošanas vietnes

Vēl trīs šifrējošo izspiedējvīrusu saimēm izveidotas zagto datu publiskošanas vietnes

Vēl trīs šifrējošo izspiedējvīrusu saimēm ir izveidotas vietnes, lai nopludinātu zagtus datus no upuriem, kas atsakās maksāt izpirkumu. Tas parāda, ka arvien lielāka daļa šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumu jāskata arī datu pārkāpumu kontekstā, kas nozīmē, ka upuriem var nākties maksāt sodu, ko paredz likumdošana.

 

 

ziņo BleepingComputer, kopš Maze izspiedējvīrusa darboņi ir izveidojuši savu “ziņu” vietni, lai publicētu no upuriem zagtus datus, citi šīs “industrijas” dalībnieki, piemēram, Sodinokibi/REvil, Nemty un DoppelPaymer ir steiguši sekot. Situāciju vēl sliktāku padara tas, ka zagtie dati nonāk arī pagrīdes tirgū. Pēdējo dienu laikā ir novērots, ka arī citas izspiedēju saimes atver datu nopludināšanas vietnes.

Izspiedējam Nefilim, kas tiek uzskatīts par jaunu Nemty versiju, ir izveidota vietne ar nosaukumu “Corporate Leaks”, kas tiek izmantota, lai publiskotu nemaksājošu upuru datus.

 

Nefilim upuru datu nopludināšanas vietne. Avots: BleepingComputer.

Nefilim upuru datu nopludināšanas vietne. Avots: BleepingComputer.

Pašlaik vietnē ir divi uzņēmumi.

Izspiedējam CLOP arī ir parādījusies vietne ar nosaukumu “CL0P ^ _- LEAKS”, kas tāpat tiek izmantota, lai publicētu zagtus datus no cietušajiem, kas nemaksā. Starp citu, CLOP stāv aiz uzbrukuma Māstrihtas universitātei, kas samaksāja 30 bitmonētas par datu atšifrēšanas atslēgu (lasiet: Māstrihtas universitāte samaksā šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītājiem vairāk par 200 000 eiro).

 

CLOP upuru datu nopludināšanas vietne. Avots: BleepingComputer.

CLOP upuru datu nopludināšanas vietne. Avots: BleepingComputer.

Pašlaik vietnē ir četri cietušie uzņēmumi.

Visbeidzot, salīdzinoši jaunam izspiedjvīrusam ar nosaukumu Sekhmet arī ir parādījusies datu noplūdes vietne ar nosaukumu “Leaks leaks and leaks”.

 

Sekhmet upuru datu nopludināšanas vietne. Avots: BleepingComputer.

Sekhmet upuru datu nopludināšanas vietne. Avots: BleepingComputer.

Pašlaik vietnē ir tikai viens upuris.

Papildus par jauno tendenci un aizsardzību pret šifrējošajiem izspiedējvīrusiem lasiet rakstā “Datu rezerves kopijas palīdz ne vienmēr: šifrējošo izspiedējvīrusu izplatītāji sākuši publicēt datus“.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 3 = 6

Uz augšu