Sākumlapa » Apdraudējumi » Vēl viens kiberuzbrucējs tirgo piekļuvi antivīrusu uzņēmumu datortīkliem

Vēl viens kiberuzbrucējs tirgo piekļuvi antivīrusu uzņēmumu datortīkliem

ziņo BleepingComputer, kiberuzbrucējs, kurš manīts nelegālajos hakeru forumos piedāvājam piekļuvi dažādu organizāciju iekšējiem tīkliem, apgalvo, ka viņam izdevies uzlauzt tādu plaši pazīstamu organizāciju kā UNICEF, kā arī kiberdrošības uzņēmumu Symantec un Comodo infrastruktūru.

 

 

Uzbrucējs izmanto tiešsaistes vārdu Achilles un piedāvā par mērenu samaksu – no 2 000 līdz 5 000 ASV dolāru atkarībā no mērķa vērtības – atklāt piekļuves detaļas. Viņa aktivitāte pastiprinājusies pēdējos septiņos mēnešos un īpaši pieauga 2018. gada nogalē un 2019. gada pavasarī. Šķiet, ka šis apdraudējumu autors nav Fxmsp, kurš piedāvāja piekļuvi antivīrusu uzņēmumiem Symantec, McAfee un Trend Micro.

Krāpniecības apkarošanas uzņēmuma Advanced Intelligence (AdvIntel) ziņojumā apgalvots, ka Achilles viņa izmantotajos forumos ir “laba” reputācija, pozitīvas atsauksmes un rekordliels noiets. Pārrunās ar potenciālajiem pircējiem Achilles apgalvo, ka spēj iekļūt Symantec, Comodo,  3D programmatūras izstrādātāja Hash Inc un bērnu tiesību aizsardzības organizācijas UNICEF iekšējos tīklos. Privātā sarakstē Achilles apgalvo, ka Symantec iekšējā infrastruktūrā iespējams iekļūt ar attālinātās darbvirsmas pieslēgumu. Tieši tādu pašu nelegālas piekļuves metodi varot izmantot arī Hash Inc.

Uz lūgumu komentēt šos apgalvojumus Symantec pārstāvis paziņoja BleepingComputer sekojošo: “Uz pašreizējo brīdi Symantec nav konstatējis nekādas ielaušanās pazīmes un mēs arī neticam, ka mūsu klientiem būtu iemesls uztraukties.”

Sekosim notikumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

20 − 16 =

Uz augšu