Sākumlapa » Apdraudējumi » Video: pētnieki nodemostrē Igaunijas elektroniskā paraksta laika zīmoga falsifikāciju

Video: pētnieki nodemostrē Igaunijas elektroniskā paraksta laika zīmoga falsifikāciju

Tartu universitātes vieslektors Tõnu Mets un pētnieks Arnis Paršovs ir atklājuši trūkumus Igaunijas elektroniskā paraksta sistēmā. Saskaņā ar viņu pētījumu Time of signing in the Estonian digital signature scheme, parakstītajam failam piešķirtais parakstīšanas laiks var neuzrādīt faktisko parakstīšanas laiku, jo to ar īpašas programmatūras palīdzību var ļaunprātīgi modificēt.

 

 

Pētnieki savu atklājuma demostrē videorullītī, izmantojot Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas elektronisko parakstu Kiberdrošības likuma izsludināšanai. Video parāda, ka elektroniskā paraksta verifikācijas procesā uzrādītajam laikam nevar uzticēties. Tas savukārt neļauj noteikt, vai parakstīšana notikusi laikā, kad parakstītāja sertifikāts bija derīgs, kas var radīt juridiskas komplikācijas. Tehniski modifikācija ir niecīga. Sākotnējais laika zīmogs tiek noņemts un aizstāts ar jaunu. To var izdarīt ikviens, kamēr parakstīšanai izmantotais sertifikāts joprojām ir derīgs.

 

 

ziņo Postimees.ee, Tõnu Mets un Arnis Paršovs ir informējuši Igaunijas Valsts informācijas sistēmu aģentūru un Ekonomikas un komunikāciju ministriju par problēmu, kā arī izteikuši priekšlikumus digitālā paraksta laika zīmoga un paraksta derīguma problēmas risināšanai. Valsts informācijas sistēmau aģentūras Elektroniskās identitātes departamenta vadītājs Marguss Armss sacīja, ka digitālie paraksti ir derīgi pat tad, ja to laiks ir mainīts. Viņš uzsver, ka parakstītā dokumenta saturu nekādā veidā nevar mainīt.

Detalizēta informācija par problēmu atrodama lapā https://cybersec.ee/timesign/.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Nu gan baigā problēma. Salīdzinot ar amerkāņu vēlēšanu aparātiem tas viss ir sūds.
    Meitene parādija kā dabūt admin access vienam no pēdējiem voting machines. Vispār neko nedarot, atverot plastmasas korpusu un izņemot kaukādu atmiņas karti. Reboot un admin access.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

30 − = 26

Uz augšu