Sākumlapa » Apdraudējumi » Vienā dienā no iedzīvotājiem izkrāpti vairāk nekā 33 tūkstoši eiro

Vienā dienā no iedzīvotājiem izkrāpti vairāk nekā 33 tūkstoši eiro

Valsts policija informē, ka neraugoties uz aicinājumiem būt uzmanīgiem un neizpaust savus internetbankas pieejas datus, cilvēki joprojām iekrīt telefonkrāpnieku lamatās. Joprojām tiek saņemti iesniegumi no cietušām personām, kurām izkrāpti finanšu līdzekļi – tikai 25. augustā vien kopumā krāpnieki izkrāpuši 33 350 eiro.

Valsts policijas Rīgas Brasas iecirknī 25. augustā tika saņemts iesniegums no kādas sievietes, kura telefonsarunas laikā noticēja, ka viņai zvana Swedbank bankas darbinieks. Viņš, informējot par it kā aizdomīgām darbībām personas kontā, pieprasīja sievietei atklāt savus personas un bankas datus. Tā rezultātā no sievietes bankas konta pazuda 8000 eiro.

Arī Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirknī tika saņemts līdzīgs iesniegums no kāda vīrieša, kuram šādā veidā izkrāpti 4200 eiro.

Tāpat Rīgas Brasas iecirknī tika saņemta informācija no kāda vīrieša, kurš bija saņēmis telefonzvanu, kurā viņam piedāvāja iegādāties kriptovalūtu. Lai to izdarītu, bija nepieciešams nosaukt bankas kartes datus, kā rezultātā no viņa tika izkrāpti 20 000 eiro.

Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem, sargāt savu personīgo informāciju, nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus, nevērt vaļā aizdomīgos e-pastos saņemtas saites un kritiski izvērtēt jebkuru saņemto informāciju!  Ja zvanītājs steidzina un mudina pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, vislabāk būs pārtraukt sarunu!

Gadījumā, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, iestādes aicina nekavējoties ziņot Valsts policijai, rakstot iesniegumu: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz e-pastu pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā: https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai. Informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai arī mobilajā lietotnē Mana Drošība Android un iOS platformām.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 6 = 1

Uz augšu