Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Viltus datorspēles kā infekcijas avots

Viltus datorspēles kā infekcijas avots

Kiberdrošības uzņēmuma Kaspersky apkopotie dati norāda, ka kibernoziedznieki izmanto augošo pieprasījumu pēc datorspēlēm, izplatot ļaunprogrammatūru ar populārāko spēļu viltus versijām. 12 mēnešos no 2018. gada jūnija sākuma līdz 2019. gada jūnija sākumam šāda veida uzbrukumus uzņēmums ir konstatējis vairāk nekā 930 tūkstošiem lietotāju. Vairāk nekā trešdaļa uzbrukumu attiecās uz trīs spēlēm.

 

 

Datorspēles pastāv jau sen, bet interneta ātruma pieaugums ir paātrinājis to attīstību. Tagad aptuveni desmitdaļa pasaules iedzīvotāju spēlē tiešsaistes spēles. Tāpat kā citi digitālās izklaides veidi, arī spēles ir neaizsargātas pret ļaunprātīgu izmantošanu, piemēram, autortiesību pārkāpumiem, taču tās saskaras ar vēl kādu augošu apdraudējumu: to zīmolu krāpniecisku izmantošanu, lai slēptu ļaunprogrammatūras izplatīšanu. Daudzas populārākās datorspēles tiek mitinātas digitālās izplatīšanas platformās, kuras ne vienmēr var noteikt, vai augšupielādētās programmatūras datnes ir īstas spēles datnes vai nomaskēti ļaunprogrammatūras paraugi.

Kaspersky pētnieku konstatēto ļaunprātīgi izmantoto spēļu saraksta pirmajā vietā bija Minecraft. Par šo spēli nomaskēta ļaunprogrammatūra veidoja aptuveni 30% uzbrukumu, kam bija pakļauti vairāk nekā 310 tūkstoši lietotāju. Tālāk ierindojās viltota GTA 5, kas bija vērsta pret vairāk nekā 112 tūkstošiem lietotāju un viltota Sims 4 pret gandrīz 105 tūkstošiem lietotāju.

Pētnieki norāda, ka ir pamanīti noziedznieki, kas cenšas iekārdināt lietotājus lejupielādēt ļaunprātīgas datnes, kas nomaskētas par neizlaistām spēlēm. Tika pamanīti vismaz 10 neizlaistu spēļu viltojumi, turklāt 80% to izmantoja FIFA 20, Borderlands 3 un Elder Scrolls 6.

Lai nekļūtu par tādas ļaunprogrammatūras upuri, kas uzdodas par spēlēm, Kaspersky iesaka rīkoties šādi.

  • Izmantojiet tikai īstus pakalpojumus ar pārbaudītu reputāciju.
  • Pievērsiet īpašu uzmanību vietņu autentiskumam. Neapmeklējiet vietnes, kas ļauj lejupielādēt videospēles, kamēr neesat pārliecināts, ka tās ir īstas un adrese sākas ar https. Pirms lejupielādes sākuma pārliecinieties, ka vietne ir īsta, atkārtoti pārbaudot vietrāža URL formātu vai uzņēmuma nosaukuma pareizrakstību.
  • Neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm, piemēram, ja tiek solīta iespēja spēlēt spēli, kas vēl nav izlaista.
  • Izmantojiet spēcīgu drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security, lai nodrošinātu visaptverošu aizsardzību pret visdažādākajiem apdraudējumiem.

Avots: Uzņēmuma Kaspersky preses ziņa.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

43 − 37 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu