Sākumlapa » Apdraudējumi » Viltus e-grāmata ar ļaunprogrammatūras piedevu

Viltus e-grāmata ar ļaunprogrammatūras piedevu

Visur, kur ir ažiotāža vai satraucošas ziņas, varam sagaidīt, ka būs klāt sliktie zēni un centīsies izspiest savu labumu. Tā ir bijis gan ar futbola čempionātiem, gan zemestrīcēm un tā ir arī ar pretrunīgo Mihaela Volfa grāmatu par Trampa administrāciju “Fire and Fury: Inside the Trump White House”. Pirmajās divās dienās ASV tika pārdoti 29000 šīs grāmatas drukāto kopiju, 100000 audiogrāmatu un ceturdaļmiljona e-grāmatu. Iespējams, ka popularitāti uzskrūvēja arī paša ASV prezidenta izteikumi, nosaucot autoru par “garīgi sakropļotu” (“mentally deranged”), bet grāmatu raksturojot kā “pilnu ar meliem” (“full of lies”).

 

 

Nav noslēpums, ka liela daļa interneta lietotāju lūko iegūt digitālo saturu un programmatūru aplinkus ceļiem un viņus neattur pat senā gudrība, kas vēsta, ka bez maksas ir tikai siers peļu slazdā. Tāpēc nav brīnums, ka drošības eksperts Mihaels Molsners no antivīrusu kompānijas Kaspersky Lab ziņo par atklātu grāmatas viltus versiju, kas paredzēta Windows datoru inficēšanai ar ļaunprogrammatūru.

 

 

Viltus failam, kas tiek uzdots par grāmatu, ir mazāk lappušu, kā oriģinālam, kuram ir 328. Lielākā daļa populārāko antivīrusu šobrīd jau detektē Kaspersky Lab pētnieka minēto variantu (kontrolsumma 8667949f8fd4ce4da0424af4208104e3), taču, kas zina, interneta plašumos var parādīties jauni. Parasti jau tā arī notiek, tāpēc esiet īpaši uzmanīgi tur, kur bez maksas ir pieejams kas tāds, kas daudziem izsauc interesi.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

65 + = 71

Uz augšu