Sākumlapa » Apdraudējumi » Viltvārži cenšas izkrāpt norēķinu karšu datus (papildināts)

Viltvārži cenšas izkrāpt norēķinu karšu datus (papildināts)

Uzņēmums DPD Latvija ir publicējis brīdinājumu par viltvāržiem, kuri cenšas tā vārdā no iedzīvotājiem izkrāpt norēķinu karšu datus. Valsts policija aizvadītās diennakts laikā ir saņēmusi vairāk nekā desmit iesniegumus no iedzīvotājiem, kurus ir uzrunājuši krāpnieki saistībā ar šo krāpšanas shēmu.

Krāpnieki uzrunā iedzīvotājus, kas dažādās interneta tirdzniecības platformās ir izvietojuši savas preces pārdošanai, ar mērķi it kā iegādāties konkrēto preci, izmantojot kurjera pakalpojumus. Iedzīvotājiem tiek nosūtīta viltus interneta vietnes saite, kas vizuāli šķietami atgādina DPD Latvija interneta mājas lapu, aicinot iedzīvotājus ievadīt norēķinu kartes datus, lai saņemtu apmaksu par preci attālināti. Tādējādi krāpniekiem ir iespēja piekļūt personu norēķinu karšu datiem un finanšu līdzekļiem.

Policija norāda – ja persona ir nodevusi savus datus krāpniekiem, tad par to sākotnēji ir jāinformē banka un jāveic pasākumi, lai pasargātu savus finanšu līdzekļus.

Uzņēmums DPD Latvija uzsver, ka nenodrošina attālinātu pirkuma starpniecības pakalpojumu interneta vidē, kā arī aicina drošības nolūkos vienmēr pārbaudīt interneta vietnes adresi, kas tiek atvērta. Konkrētajā krāpniecības shēmā tiek izmantotas vairākas viltus adreses, piemēram, “lv-express-safe.xyz”, “lvdpd-safe.xyz”, kurām nav nekādas saistības ar DPD Latvija.

Krāpnieku viltus vietne. Avots: DPD Latvija.

Līdz šim Valsts policijā ir saņemts viens iesniegums ar gadījumu, kad no personas ir izkrāpti aptuveni 700 eiro. Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, policija aicina nekavējoties rakstīt iesniegumu elektroniski bez eParaksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar eParakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv. Plašāka informācija par to kā ziņot policijai atrodama Valsts policijas mājaslapā https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai.

Valsts policija uzsver, ka lielāka daļa interneta lietotāju ir bijuši piesardzīgi, jo nav iekrituši krāpnieku lamatās, bet gan informējuši policiju un uzņēmumu.

Papildināts 29.01.2021

Arī uzņēmums Omniva brīdina, ka tā vārdā uzdarbojas krāpnieki, kuri mēģina iegūt maksājumu karšu datus. Lai īstenotu savu nolūku, krāpnieki izrāda interesi no privātpersonām iegādāties sludinājumu platformās piedāvātās preces, bet kā norēķina veikšanas apstiprinājumu norāda it kā Omniva apliecinājumu par apmaksas veikšanu un aicinājumu viltus mājas lapā saņemt maksājumu.

Saziņa ar krāpnieku. Avots: Omniva.

Omniva šādu pakalpojumu nenodrošina un aicina individuālos preču pārdevējus uzmanīties, kā arī, saskaroties ar krāpšanas mēģinājumiem, vērsties Valsts policijā. Omniva atgādina, ka nenodrošina savstarpēju norēķinu pakalpojumus un aicina klientus būt īpaši piesardzīgiem rīkojoties ar saviem personiskajiem datiem!

Par aizdomīgām īsziņām vai e-pastiem uzņēmums aicina ziņot tā atbalsta centram pa tālruni 27042424 vai rakstot uz info@omniva.lv, kā arī ziņot Valsts policijai.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Mani pirms brīža tādā pašā veidā mēģināja apkrāpt, arī Whatsappā, tikai no šāda numura: +372 58337311. Sākumā krieviski, tad latviski rakstīja. Rakstīja, ka no Jūrmalas, bet ļoti gribēja ar dpd. (Lūk teksts: labi, es veicu pasūtījumu un maksāju tiešsaistē, jūs saņemat naudu uz kartes, un tad kurjers paņems paku. LABI? jūs saņemsiet naudu uz kartes, izmantojot dpd) Profila bilde Whastapp – meitene ar zirgu, atradu netā, paņemta no krievu saita vk.
    Saraksti esmu saglabājis. bildi arī. Līdz otrajam līmenim nenonācām, jo es uzrakstīju, ka neesmu tā ar mieru.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 15 = 16

Uz augšu