Sākumlapa » Apdraudējumi » WannaCry turpina uzbrukt

WannaCry turpina uzbrukt

Pirms pusotra gada notika šifrētāja WannaCry epidēmija, kura izraisīja pamatīgas jukas daudzviet pasaules kibertelpā. Rezultātā kiberdrošības uzņēmumi ir radījuši kaudzēm rakstu par to, kā minimizēt riskus un aizsargāt infrastruktūru. Liekas, ka WannaCry jau būtu bijis jākļūst par vēstures epizodi un to laiks nodot muzejā, bet nekā.

 

 

Sastādot regulāro atskaiti par IT apdraudējumiem, Kaspersky Lab eksperty negaidīti uzdūrās interesantai statistikai. Izrādījās, ka 2018. gada trešajā ceturksnī “uzvarētais” WannaCry bija konstatēts gandrīz trešdaļā (28,72%) no visiem šifrētāju uzbrukumiem. Tas nozīmē, ka ar šo ļaunprogrammu vēl arvien ir jārēķinās.

Te ir jāprecizē, ka statistiku Kaspersky Lab saņem no datoriem, kas ir aizsargāti ar uzņēmuma tehnoloģijām un ir piekrituši brīvprātīgi dalīties ar informāciju. Reālu kaitējumu Kaspersky Lab lietotājiem WannaCry nav radījis, jo uzņēmuma produkti ar vīrusu sekmīgi cīnās jau kopš tā parādīšanās. Tomēr inficēšanas mēģinājumu skaits 2018. gadā liecina, ka kāds turpina aktīvi izmantot WannaCry līdz pat šai dienai. Diez vai tas notiktu, ja ļaundariem nekas neizdotos. Tātad kaut kur ir vāji aizsargāti datori, kurus viņiem izdodas inficēt.

Tas notiek situācijā, kad teorētiski pat pie sekmīgas inficēšanas WannaCry nevarētu izplatīties, kā tas bija 2017. gadā, jo visiem būtu jābūt uzstādītiem nepieciešamajiem Windows ielāpiem (tie ir izlaisti pat novecojušajai operētājsistēmai Windows XP).

Vēl viens interesants Kaspersky Lab ekspertu novērojums ir tāds, ka šajā gadā pie jaunu šifrētāju saimju skaita krituma turpina augt uzbrukumu skaits. Tāpēc nebūs lieki atgādināt dažus standarta padomus biznesa aizsardzībai pret šifrētājiem.

Padomi

  • Regulāri atjauniniet operētājsistēmu un citu programmatūru, jo tas palīdz operatīvi atbrīvoties no svaigām ievainojamībām. Ieteicams automatizēt šo procesu, piemēram, ar galiekārtu drošības risinājumā iebūvētu programmatūras labojumu pārvaldības moduli (Kaspersky Lab programmatūra satur šādu funkcionalitāti).
  • Izmantojiet drošības risinājumus, kuros ir tehnoloģijas, kas aizsargā pret šifrētājiem (Kaspersky Lab risinājumos ir apakšsistēma, kas, pat sastopoties ar pilnīgi jaunu apdraudējumu, spēj aizsargāt datus, veidojot lokālas šifrējamo failu kopijas un atritinot izmaiņas pēc ļaunprogrammas atklāšanas ar uzvedības analīzi).
  • Neaizmirstiet regulāri veidot svarīgo datu rezerves kopijas. Ieteicams tās veidot vairākos eksemplāros un glabāt dažādās vietās. Piemēram, vienu var glabāt uz izolēta nesēja, bet otru mākonī.
  • Regulāri paaugstiniet darbinieku informētību par kiberapdraudējumiem.

 

Kaspersky Endpoint Security for Business

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

76 − = 70

Uz augšu