Sākumlapa » Apdraudējumi » Yahoo! inficējis datorus ar ātrumu 27 tūkstoši stundā

Yahoo! inficējis datorus ar ātrumu 27 tūkstoši stundā

Runājot par datorvīrusiem un iespējamību inficēt datoru internetā, bieži nākas dzirdēt: “Es jau izvairos no apšaubāmas izcelsmes lapām.”. Ar to parasti tiek domātas tā saucamās “pieaugušo” lapas vai lapas, kas šā vai tā saistītas ar nelegālu satura lejupielādi. Jā, izvairīšananās no šādu lapu apmeklēšanas zināmā mērā mazina risku sastapties ar kaitīgām programmām, tomēr nedod ne tuvu 100% rezultātu. Kibernoziedznieki jau sen ir sapratuši, ka pa īstam liels ķēriens iespējams tikai tur, kur lietotāji jūtas pavisam droši un pat nenojauš par draudošajām briesmām, piemēram, lielākajos pasaules portālos. Kā tas iespējams? Elementāri, izmantojot reklāmu, kura nonāk interneta lapās caur interneta reklāmas tīkliem. Šādā gadījumā pats portāls netiek uzlauzts, bet tajā atspoguļotā reklāma, kas pienāk no reklāmas tīkla, satur iebūvētu kaitīgu kodu, kas pie zināmiem priekšnosacījumiem spēj inficēt portāla apmeklētāju datorus ar kādu datorvīrusu vai cita veida kaitēkli.

Tieši šāds negadījums, kura rezultātā ir izrādījušies inficēti ļoti daudzi interneta lietotāju datori Eiropā, nupat ir atgadījies ar interneta gigantu Yahoo!. Pēc drošības speciālistu sniegtās informācijas bīstamā reklāma ir parādījusies jau pagājušā gada 30. decembrī un tikai šī gada 3. janvārī trafiks uz kaitīgajiem interneta resursiem, uz kuriem slepus tika pārvirzīti interneta lietotāji, tika sarucis. Šajā uzbrukumā interneta lietotāju datoru inficēšanai izmantotas Java ievainojamības. Ņemot par pamatu lapas apmeklējuma datus un tipisko inficēšanas efektivitāti, speciālisti novērtējuši, ka aptuvenais datoru inficēšanas ātrums ir bijis 27 000 datoru stundā.

Yahoo portālā demonstrētās kaitīgās reklāmas upuru sadalījums pa valstīm.

Yahoo portālā demonstrētās kaitīgās reklāmas upuru sadalījums pa valstīm. Avots: Fox-IT.

Yahoo! pārstāvji ir apstiprinājuši incidenta esamību un paziņojuši, ka kaitīgās reklāmas ir izvāktas. Visvairāk cietušo pēc uzņēmuma Fox-IT datiem ir Rumānijā, Lielbritānijā un Francijā. Par Latviju nekādu datu attiecībā uz šo incidentu nav. Atgadījums ar Yahoo! ir kā atgādinājums, ka mūsdienās ar datoru inficēšanas apdraudējumiem iespējams sastapties pat ļoti respektablos interneta resursos. Turklāt datora inficēšana bieži notiek pilnīgi nemanāmi un bez jebkādas lietotāja līdzdalības. Nepieļaut datora inficēšanos šādos apstākļos iespējams tikai savlaicīgi atjauninot visu izmantojamo programmatūru un paralēli lietojot kādu no labākajām pasaulē drošības programmām, piemēram, Kaspersky Internet Security.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

92 − = 90

Uz augšu