Sākumlapa » Apdraudējumi » Zaudējumi globāla kiberuzbrukuma gadījumā var sasniegt 121 miljardu dolāru

Zaudējumi globāla kiberuzbrukuma gadījumā var sasniegt 121 miljardu dolāru

Viena no pasaulē lielākajām apdrošināšanas kompānijām Lloyd’s of London brīdina, ka labi sagatavots kiberuzbrukums visā pasaulē var nodarīt zaudējumus, kuru summa sniegtos līdz pat 121,4 miljardiem dolāru; tā norādīts viņu publicētajā uzņēmuma ziņojumā.

 

 

Ziņojumā teikts, ka ekonomiskie zaudējumi kiberuzbrukuma rezultātā var būt tikpat milzīgi kā pēc spēcīgām viesuļvētrām un citām dabas katastrofām. Lielākā daļa būtu ekonomiski zaudējumi — atšķirībā no materiālajiem postījumiem, kādus rada dabas katastrofas.

 

Sagatavojot ziņojumu, Lloyd’s speciālisti analizējuši divus iespējamos uzbrukuma scenārijus: vienā gadījumā tiek uzlauzta globālu mākoņpakalpojumu sniedzēja sistēma (piemēram, Amazon, Google vai Microsoft), bet otrā aplūkots uzbrukums masveidīgai ievainojamībai (kā WannaCry gadījumā). Balstoties uz abiem ļoti ticamajiem scenārijiem, Lloyd’s speciālisti ir aprēķinājuši iespējamos zaudējumus gan optimististiskajā, gan pesimistiskajā scenārijā.

 

Ziņojumā aprakstītajā mākoņpakalpojumu traucējuma gadījumā sagaidāmie zaudējumi sasniedz 53,1 miljardu, bet var izaugt līdz 121,4 miljardiem ASV dolāru sliktākajā gadījumā; programmatūras masveidīgas ievainojamības scenārijā mazākie zaudējumi ir 9,7 miljardi dolāru, bet lielākie — 28,7 miljardi ASV dolāru.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 7 = 1

Uz augšu