Sākumlapa » Notikumi » 30 gadu kiberlabirints no datorvīrusa Cascade līdz mūsdienām

30 gadu kiberlabirints no datorvīrusa Cascade līdz mūsdienām

Sensenos laikos datorvīrusi tika radīti nevis peļņas gūšanas nolūkā, bet gan nedaudz perversi izklaidējošos nolūkos. Un uz MS-DOS. Un tādu bija ļoti maz. Viss bija pilnīgi savādāk. Starp pirmajām ļaunprogrammām bija arī bēdīgi slavenais vīruss ar nosaukumu Cascade, kura dēļ simboli nokrita ekrāna apakšā, padarot darbu ar inficēto datoru gandrīz neiespējamu.

 

 

Cascade bija pirmais vīruss, ar kuru Jevgēņijs Kasperskis jebkad ir saskāries. Tas bija pirms 30 gadiem, 1989. gada 29. oktobrī, un tas pilnībā mainīja viņa dzīvi. Viņš disasemblēja vīrusu un uzrakstīja rīku, kas palīdzēja to izvākt. Šis rīks kļuva populārs viņa draugu un paziņu vidū un tieši tad viņš nolēma visu savu laiku veltīt antivīrusu risinājumu izstrādei. Antivīruss kļuva komerciāli pieejams 1992. gadā, bet 1997. gadā tika dibināta kompānija, kuru mēs tagad pazīstam kā Kaspersky – globāla mēroga uzņēmumu ar pārvaldītājsabiedrību Lielbritānijā, birojiem 5 kontinetos, izpētes centriem 3 kontinentos, vairāk kā 4000 darbinieku, kas darbojas gandrīz 200 valstīs un teritorijās.

 

Cascade vīruss darbībā.

Kopš 1989. gada ir noticis daudz – no ES dibināšanas un PSRS sabrukuma līdz dzīvas būtnes klonēšanai un mūsdienīga interneta izveidošanai. Zemāk redzamajā grafikā Kaspersky atskatās uz šiem 30 gadiem: kā lietas ir mainījušās, kā kibertelpas aina ir kļuvusi arvien sarežģītāka, kā ir attīstījušās tehnoloģijas un kā pasaule ir reaģējusi uz šādām izmaiņām.

1. atruna: Infografika ir liela. Lai apskatītu detaļās, lejupielādējiet to šeit.

2. atruna: Tas ir labirints. Sāciet apakšā un sekojiet kiberdrošības notikumiem, lai sasniegtu virsotni; strupceļos ir notikumi, kas nav saistīti ar kiberdrošību un tomēr ir ļoti svarīgi pasaules vēsturē. Labajā pusē ir ļoti īss katra notikuma apraksts.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 8 = 1

Uz augšu