Sākumlapa » Notikumi » 50 gadus vecs ieraksts darba žurnālā apliecina interneta dzimšanu

50 gadus vecs ieraksts darba žurnālā apliecina interneta dzimšanu

Šonedēļ, 29. oktobrī, internetam apritēja apaļi 50. Pirms piecdesmit gadiem, 1969. gada 29. oktobrī, notika it kā pavisam necils notikums – pieteikšanās no datora termināļa Kalifornijas Universitātē Losandželosā (UCLA ) uz Stenfordas Pētniecības institūtu (SRI) Līča apgabalā. Tas bija tas pirmais solis, kas galu galā katapultēja pasauli informācijas laikmetā.

 

 

raksta Gizmodo, ir saglabājusies papīra liecība, kas dokumentē šo svarīgo brīdi datortīklā, ko vispirms sauca par Arpanet, jo tas bija ARPA finansēts projekts. Šodien ARPA ir zināma kā DARPA, ASV valdības aģentūra, kas strādā pie jaunākajām militāra rakstura tehnoloģijām.

 

Interneta "dzimšanas apliecība". Avots: Gizmodo.

Interneta “dzimšanas apliecība”. Avots: Gizmodo.

Datoru termināļu operatori, kuri 1969. gadā strādāja UCLA, veica detalizētus ierakstus darba žurnālā. Tā ierakstā “29 Oct 69” plkst. 22:30 ir redzama īpaši svarīga piezīme: “Talked to SRI, Host to Host.” Šis dokuments, kas pašlaik atrodas UCLA arhīvos, ir vairāk vai mazāk interneta dzimšanas apliecība – rakstisks liecība par to brīdi, kad divi datori UCLA un SRI sāka sazināties.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

25 + = 35

Uz augšu