Sākumlapa » Notikumi » Antivīrusu industrijas pionieris Džons Makafī atrasts miris Spānijas cietumā

Antivīrusu industrijas pionieris Džons Makafī atrasts miris Spānijas cietumā

Antivīrusu industrijas pionieris Džons Makafī, kuru nesen apsūdzēja ASV likumu pārkāpšanā, ir miris 75 gadu vecumā. Pēc pagājušajā gadā Savienotajās Valstīs izvirzītās apsūdzības par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas Makafī gaidīja Spānijas cietumā, kad viņu izdos tiesāšanai Amerikā.

Attēls no Džona Makafī Twitter konta https://twitter.com/officialmcafee.

Makafī trešdien tika atrasts miris savā cietuma kamerā netālu no Barselonas. Kā paziņojis Katalonijas reģionālās valdības Tieslietu departaments, kura pārziņā ir ieslodzījuma vietas, cietuma medicīniskais personāls un apsargi, kas atrada Makafī, mēģinājuši veikt dzīvības glābšanas procedūras, taču tās bijušas nesekmīgas. Paziņojumā sacīts, ka “viss norāda”, ka Makafī varētu būt izdarījis pašnāvību.

Viņš devies nāvē pēc tam, kad šonedēļ Madridē Spānijas Augstākajā tiesā trīs tiesnešu kolēģija nolēma, ka Makafī izdos ASV, lai tur tiktu izskatītas pret viņu izvirzītās apsūdzības. Saskaņā ar tiesas dokumentiem šo lēmumu varēja pārsūdzēt plašākai tiesnešu kolēģijai tajā pašā tiesā. Makafī bija arī kameras biedrs, taču šī persona neatradās kamerā laikā, kad Makafī atrada mirušu, telekanālam CNN pavēstīja kāda cietuma amatpersona, kura lūgusi nenosaukt tās vārdu.

Makafī Spānijā apcietināja oktobrī — pēc tam, kad dažus mēnešus iepriekš Amerikas Savienotajās Valstīs viņam tika izvirzītas apsūdzības par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Kā liecina tiesas dokumenti, viņš četrus gadus neesot iesniedzis nodokļu deklarāciju, lai gan no 2014. līdz 2018. gadam saņēmis miljonus dolāru par kriptovalūtu popularizēšanu, konsultācijām, uzstāšanos konferencēs un sakarā ar sava dzīvesstāsta pārdošanu, lai par to tiktu veidota dokumentāla filma.

Associated Press ziņoja, ka virtuālajā tiesas sēdē Spānijas tiesā šī mēneša sākumā Makafī apgalvojis, ka viņam izvirzītās apsūdzības par nodokļu nemaksāšanu Savienotajās Valstīs esot politiski motivētas.

Makafī, tāda paša nosaukuma antivīrusu programmatūras firmas dibinātājs, ar kuru viņš vairs nav saistīts, martā tika apsūdzēts arī par krāpšanu un nelikumīgi iegūtas naudas legalizēšanu. ASV Tieslietu departaments apgalvoja, ka viņš un viņa biznesa partneris, melīgi reklamējot kriptovalūtu nezinošiem investoriem, piedalījušies krāpniecībā, ar kuru nopelnīts vairāk nekā 13 miljonu ASV dolāru.

Pēdējās divas desmitgades Makafija dzīve sastāvēja no diezgan vētrainas notikumu virknes. 2012. gadā Makafijs uz neilgu laiku nozuda pēc bēgšanas no savas mājas Belizā, jo vietējā policija mēģināja viņu iztaujāt par viņa kaimiņa nāvi (viņš noliedza savu saistību ar šo nāves gadījumu un apgalvoja, ka aizbēdzis, jo baidījies par savu dzīvību). Viņš kādu laiku pavadīja Gvatemalā un pēc tam pārcēlās uz Monreālu Kanādā, kur piedalījās dokumentālajā filmā par savu dzīvi. 2016. gadā viņš kandidēja uz ASV prezidenta amatu kā libertārietis un piedalījās jauna datordrošības produkta laišanā tirgu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 4 = 1

Uz augšu