Sākumlapa » Notikumi » ASV novērsts kiberuzbrucēja mēģinājums saindēt ūdeni nelielā pilsētā

ASV novērsts kiberuzbrucēja mēģinājums saindēt ūdeni nelielā pilsētā

Kā ir paziņojis Pinellas apgabala (ASV, Florida) šerifs Bobs Gualtieri, vietējās un federālās varas iestādes veic izmeklēšanu pēc piektdien notikuša mēģinājuma saindēt ūdeni Oldsmāras pilsētas ūdensapgādes sistēmā.

Kāds attālināti piekļuva pilsētas ūdens attīrīšanas sistēmas datorsistēmai un palielināja nātrija hidroksīda, kas pazīstams arī kā sārms, daudzumu vairāk kā 100 reizes, pirmdien preses konferencē sacīja Gualtieri. Ķīmisko vielu nelielos daudzumos izmanto, lai kontrolētu ūdens skābumu.

Pilsētas ūdensapgāde netika traucēta. Uzraugs, kurš strādā attālināti, pamanīja, ka tiek mainīta vielas koncentrācija un nekavējoties to atcēla, sacīja Gualtieri. Pilsētas amatpersonas pirmdien uzsvēra, ka ir ieviesti vairāki citi drošības pasākumi, lai novērstu piesārņota ūdens iekļūšanu ūdensapgādē, un sacīja, ka viņi ir atslēguši uzbrukumā izmantoto attālās piekļuves sistēmu.

Saskaņā ar ASV Nacionālā biotehnoloģiju informācijas centra informāciju, kontakts ar nātrija hidroksīdu var izraisīt ādas bojājumus un matu izkrišanu, bet norīšana var izraisīt nāvi.

Par līdzīgu kiberuzbrukumu ūdensapgādes sistēmai Izraēlā, kas varēja izraisīt ķīmisku vielu piejaukumu ūdenim nepareizā jeb bīstamā koncentrācijā, tika ziņots pagājušā gada maija beigās.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

3 + 2 =

Uz augšu