Sākumlapa » Notikumi » ASV pārtrauc izmantot disketes kodolieroču arsenāla pārvaldībā

ASV pārtrauc izmantot disketes kodolieroču arsenāla pārvaldībā

ASV gaisa spēki beidzot ir nomainījuši disketes, kuras tie izmantoja, lai pārvaldītu valsts kodolieroču arsenālu, aizvietojot tās ar “paaugstinātas drošības cietvielu digitālu datu glabāšanas risinājumu”.

 

Attēls no Wikipedia raksta History of the floppy disk.

Attēls no Wikipedia raksta “History of the floppy disk”. Lasiet to, klikšķinot uz attēla.

ziņo ZDNet, tad nomaiņa, saskaņā ar aizsardzības ziņu vietni C4ISRNET, kas citē pulkvežleitnantu Džeisonu Rossi, notika šā gada jūnijā. Pulkvežleitnants Rossi ir atbildīgs par ASV Stratēģiskās automatizētās vadības un kontroles sistēmas (SACCS) uzturēšanu. Sistēma tika izveidota 1968. gadā, un tā darbojas gandrīz 50 gadus uz IBM Series/1 lieldatoriem, līdz nesenam laikam par datu nesējiem izmantojot 8 collu disketes.

Tomēr pulkvežleitnants Rossi ziņu vietnei C4ISRNET sacīja, ka modernizācijas centieni neietvers visu SACCS. Gaisa spēkiem patīkot viņu novecojušās sistēmas tādas, kādas tās ir, galvenokārt tāpēc, ka tās nav sasniedzamas ar parastiem interneta protokoliem, padarot tās neredzamas hakeriem. “Jūs nevarat uzlauzt kaut ko tādu, kam nav IP adreses. Tā ir ļoti unikāla sistēma – tā ir veca un tā ir ļoti laba,” C4ISRNET pastāstīja pulkvežleitnants Rossi. “Es jokoju ar cilvēkiem un saku, ka tā ir Gaisa spēku vecākā IT sistēma. Bet šis vecums dod drošību.”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Nekas, drīz pa miljoniem pārdos Latvānijai.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 2 = 1

Uz augšu