Sākumlapa » Notikumi » Baidena administrācija plāno vērst sankcijas pret izspiedējvīrusu grupējumus apkalpojošām kriptovalūtu biržām

Baidena administrācija plāno vērst sankcijas pret izspiedējvīrusu grupējumus apkalpojošām kriptovalūtu biržām

Baidena administrācija pamazām ievieš pasākumus, kas var palīdzēt apkarot izspiedējvīrusu grupējumu darbību, un Wall Street Journal (WSJ) raksta, ka tagad valdība plāno vērsties pret šo noziedzīgo organizāciju izmantoto digitālo finanšu infrastruktūru. Sagaidāms, ka Baidena administrācija piemēros sankcijas kriptovalūtu biržām, makiem un tirgotājiem, ko grupējumi izmanto, lai saņemtu izpirkuma maksu.

Saskaņā ar WSJ publicēto informāciju Baidena administrācija gatavo virkni pasākumu, tostarp sankcijas, kas kibernodzniekiem apgrūtinātu kriptovalūtu izmantošanu, lai gūtu peļņu no izspiedējvīrusu uzbrukumiem. Valdība cer liegt piekļuvi maksājumu veidam, kuru izmanto šī plaukstošā noziedzības nozare, kas rada arvien lielākus draudus valsts drošībai.

Pēdējos gados izspiedējvīrusu uzbrukumu skaits ir pieaudzis daudzkārtīgi, radot milzīgus zaudējumus to upuriem un traucējot viņu darbu. Šīs operācijas ir bijušas vērstas arī pret ASV kritiski svarīgo infrastruktūru, un uzbrukums cauruļvadam Colonial parāda iespējamos zaudējumus, ko šāda noziedzīga darbība var nodarīt.

ASV varasiestādes vēlas vērsties pret izspiedējvīrusu programmatūras darbības ekonomisko aspektu, lai izjauktu grupējumu izmantoto mehānismu, ar kura palīdzību tās digitālo izpirkuma maksu pārvērš likumīgos maksāšanas līdzekļos. Katru reizi, kad upuri maksā izspiedējvīrusu saimniekiem, kriptovalūta tiek pārskaitīta uz makiem, ko izmanto izspiedējvīrusu grupējumi, un pēc tam noziedznieki mēģina legalizēt šo naudu, izmantojot tā saukto mikseru pakalpojumus. Pēdējais solis ir kriptovalūtas konvertēšana biržās.

Varas iestādes ir nodomājušas izdarīt spiedienu uz biržām, kas ir izspiedējvīrusu grupējumu darbības izšķirošais posms, un tagad draud piemērot tām sankcijas par noziedznieku atbalstīšanu.

“Tā būtu profilaktiska un uzbrūkoša rīcība pret tiem, kas veicina izpirkuma maksas pārskaitīšanu,” laikrakstam Wall Street Journal saka bijušais Valsts kases drošības speciālists Ari Redbords.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

42 − = 34

Uz augšu