Sākumlapa » Notikumi » Broadcom uzsācis sarunas par Symantec iegādi

Broadcom uzsācis sarunas par Symantec iegādi

Saskaņā ar Reuters ziņu, kas atsaucas uz informētiem avotiem, pusvadītāju ražotājs Broadcom ir uzsācis pārrunas ar nolūku iegādāties kiberdrošības uzņēmumu Symantec. Darījums ļautu paplašināt Broadcom daļu programmatūras jomā gadu pēc 18,9 miljardu ASV dolāru darījuma, kura rezultātā kompānija kļuva par ASV biznesa programmatūras ražotāja CA īpašnieci.

 

 

Symantec preses pārstāvis ir paziņojis, ka kompānijai nav komentāru attiecībā uz šo informāciju. Ziņu nekomentē arī Broadcom. Broadcom un Symantec darījums varētu būt otrs liela mēroga darījums, kurā kāds mikroshēmu ražotājs iegādājas kiberdrošības uzņēmumu; pirmais šāds gadījums notika 2011. gadā, kad Intel par 7,7 miljardiem ASV dolāru iegādājās Kalifornijā bāzēto McAfee. Pēc sešiem gadiem tomēr Intel par 4,6 miljardiem ASV dolāru pārdeva McAfee kontrolpaketi investīciju firmai TPG, jo nekādu būtisku pienesumu praksē šis pirkums nebija devis nedz vienam, nedz otram uzņēmumam. Atsaucoties uz to, ir dzirdama skepse viedokļos arī par Broadcom darījumu ar Symantec.

 

 

Uzņēmumā Symantec, kura neprecizitātes grāmatvedības uzskaitē pēta ASV regulatori, kopš pērnā gada nogales nomainījusies vesela rinda vadošo darbinieku, tostarp arī izpilddirektors Gregs Klarks (Greg Clark), kurš maijā negaidīti atkāpās no amata. Pagājušā gada augustā Symantec pēc ne visai iepriecinošām peļņas prognozēm paziņoja, ka kompānija filiālēs visā pasaulē atlaidīs 8% strādājošo. Antivīrusu programmu izstrādātāja pēdējā laika neveiksmes ietekmēja arī uzņēmuma akciju cenas biržā, kuras, salīdzinājumā ar maksimumu 2017. gadā, kritās vairāk nekā par trešdaļu, taču informācija par iespējamo Broadcom un Symantec darījumu to vērtību ir pastūmusi uz augšu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Nedomāju, ka tas ir stratēģiski noderīgs lēmums nezinot kontekstu. Symantec nākotni stipri apšaubu.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 16 = 17

Uz augšu