Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Notikumi » Darbs nākotnē: kāds tas būs?

Darbs nākotnē: kāds tas būs?

Mūsu dienās cilvēkus pārņem arvien pieaugošas bailes no tā, ka informācijas tehnoloģijas (un jo īpaši mākslīgais intelekts) atņems viņiem darbu — gluži tāpat savulaik baidījās arī ludīti Anglijā. Tomēr jaunatni šī neiepriecinošā perspektīva uztrauc daudz mazāk: 40% no Kaspersky Lab aptaujātajiem studentiem uzskata, ka gatavojas strādāt kādā no profesijām, kuras pašreiz vēl nemaz neeksistē.

 

 

Un tā – kādas jaunas profesijas tad var parādīties kuru katru brīdi? Lūk, daži priekšlikumi.

  • Attālinātais ķirurgs. Ķirurgiem vairs nebūs personiski jāuzturas operāciju zālē: viņi no attāluma vadīs inteliģentas mašīnas, neaizskarot pacientu pat ar vienu pirkstu.
  • Cilvēku un robotu savstarpējās sadarbības speciālists. Roboti arvien biežāk strādās ar cilvēkiem plecu pie pleca, bet tas nozīmē, ka tos vajadzēs iemācīt atpazīt cilvēcisko emociju nianses. Protams, arī cilvēkiem vajadzēs apgūt to, kā domā roboti.
  • Papildinātās realitātes arhitekts. Tā nav jauna profesija, bet gan drīzāk senās būvmākslinieku specialitātes evolūcija. Arhitekti varēs veidot savu darbu versijas papildus realitātē: šādi projekti kļūs par palīglīdzekli celtniecībā un palīdzēs pasūtītājiem iztēloties nākamo jaunbūvi.
  • Viedo ēku izstrādātājs. Mājas vairs nebūs vienkārši kastes, kurās mēs guļam un uzglabājam savas lietas. Viedo ēku izstrādātāji sāks veidot veselas tehnoloģiskās ekosistēmas, kas tiks individuāli pieskaņotas to īpašnieka un viņa ģimenes locekļu paradumiem, vajadzībām un īpatnībām.
  • Ar trīsdimensiju printeri drukājamu apģērbu dizaineri. Trīsdimensiju izdruka kļūs arvien pieejamāka un populārāka, tā kā drīz vien apģērbu veikali var kļūt par pagātnes paliekām. Pateicoties 3D printeriem, jauni modes novirzieni un fasoni sāks parādīties kā sēnes pēc lietus.

Vai šīs profesijas kļūs par realitāti? Nedaudz pacietības un mēs to uzzināsim. Bet vienu lietu droši var apgalvot jau šobrīd: jo vairāk cilvēki paļausies uz viedām ierīcēm (automobiļiem, viedtālruņiem un pat ēkām), jo lielāks būs pieprasījums pēc kiberdrošības speciālistiem.

Šī iemesla dēļ Kaspersky Lab organizē Secur’IT Cup — sacensības prasmē adaptēties strauji mainīgajai pasaulei un operatīvi risināt kiberdrošības problēmas, kuras saistītas ar jaunajām tehnoloģijām. Dalība konkursā ir bezmaksas, bet galvenā balva būs $10 000.

Lūk, ko pastāstīja Jevgeņijs Kasperskis: “Kiberdrošība mūsdienās ir ļoti svarīga un tā kļūs tikai vēl nozīmīgāka tad, kad informācijas tehnoloģiju attīstība novedīs pie šo jauno profesiju izveidošanās. Kiberdrošība visās tās izpausmēs — no pacientu aizsardzības līdz cilvēku pasargāšanai no jukuša mākslīgā intelekta — jāņem vērā ikviena tehnoloģiskā procesa organizēšanas laikā. Kibernoziedznieki neapstāsies pie sasniegtā un turpinās meklēt vājās vietas, kuru skaits palielināsies, pieaugot pieslēgto ierīču daudzumam. Pašreiz mūsu sektorā ir visai ievērojams speciālistu trūkums, tādēļ es aicinu šodienas studentus un skolniekus pievērst uzmanību šai svarīgajai un daudzsološajai nozarei”.

Uzzināt vairāk par konkursu un iesniegt pieteikumu dalībai tajā iespējams interneta vietnē Secur’IT Cup.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

6 + 1 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu