Sākumlapa » Notikumi » Deviņpadsmitgadīgs puisis saņem vairāk kā 1 miljonu dolāru par ievainojamību atklāšanu

Deviņpadsmitgadīgs puisis saņem vairāk kā 1 miljonu dolāru par ievainojamību atklāšanu

Kā raksta Infosecurity Magazine, tad saskaņā ar platformas HackerOne datiem, kāds 19 gadu vecs hakeris autodidakts no Argentīnas nupat kļuvis par pirmo ievainojamību meklētāju, kas nopelnījis vairāk nekā 1 miljonu ASV dolāru. Hakeris Santjago Lopess, kurš darbojas ar segvārdu @try_to_hack, kopš 2015. gada piedalās HackerOne ievainojamību atklāšanas programmās. Pirmo balvu, 50 ASV dolāru, viņš nopelnīja 2016. gadā, lai gan tagad saka: “Toreiz mani īpaši neinteresēja balvas apmērs. Vienkārši biju sajūsmā un laimīgs par savu pirmo balvu.”

 

 

Kopš iekļaušanās hakeru brālībā Lopess ir ziņojis vairāk nekā par 1600 ievainojamībām tādiem uzņēmumiem kā Twitter un Verizon Media Company. Viņš piedalījies arī dažādās privātās korporatīvajās un valdības ievainojamību atklāšanas kampaņās.

“Sākumā man nebija nekādas sajēgas par hakeriem. Es pat nezināju, ka tādi eksistē, bet tad noskatījos filmu Hackers (Hakeri), un tā man pavēra pilnīgi jaunu pasauli. Iemācoties arvien vairāk, es sapratu, ka mani vilina uzdevumi un problēmu risināšana saistībā ar uzlaušanu,” saka Lopess. Viņš atzīst, ka visu iemācījies pats, turklāt lielāko daļu hakeru darba paņēmienu apguvis internetā: “Es internetā skatījos mācību filmas un arī daudz lasīju par hakeru darbu. Tā es pats kļuvu par hakeri. Pagāja ilgs laiks, līdz atradu pirmo ievainojamību, bet ar pacietību un uzcītību var paveikt visu.”

HackerOne, platforma, kas savieno ievainojamību medniekus ar uzņēmumu, iestāžu un organizāciju atlīdzību programmām, 1. martā publicēja savu ikgadējo 2019 Hacker Report, kurā apkopota informācija pēc 3667 hakeru aptaujāšanas vairāk nekā 100 valstīs un teritorijās. Pārskatā arī konstatēts, ka 2018. gadā izmaksāts salīdzinoši daudz naudas par ievainojamību atrašanu — pērn hakeri tādā veidā nopelnījuši 19 miljonus ASV dolāru.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

50 − 40 =

Uz augšu