Sākumlapa » Notikumi » Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs izsaka bažas par Microsoft līgumu noteikumiem

Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs izsaka bažas par Microsoft līgumu noteikumiem

informē ziņu aģentūra Reuters, Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītājs (EDAU) aprīlī uzsāka izmeklēšanu, lai novērtētu, vai līgumi starp Microsoft un ES institūcijām, piemēram, Eiropas Komisiju, pilnībā atbilst ES datu aizsardzības noteikumiem.

 

 

“Lai arī izmeklēšana joprojām turpinās, provizoriskie rezultāti raisa nopietnas bažas par attiecīgo līguma noteikumu atbilstību datu aizsardzības noteikumiem un Microsoft lomu kā apstrādātājam ES iestādēs, kas izmanto tās produktus un pakalpojumus,” teikts EDAU paziņojumā.

Microsoft sola drīz paziņot par izmaiņām līgumos.

EDAU ir sadarbojies ar Nīderlandes Tieslietu ministriju, kas pagājušā gada jūnijā veica riska novērtējumus un konstatēja, ka dalībvalstu valsts iestādes saskaras ar līdzīgām problēmām. Kopš tā laika abi ir izveidojuši forumu, kura mērķis ir ieviest taisnīgus noteikumus valsts pārvaldes iestādēm.

 

 

EDAU paziņoja, ka ir “ievērojamas iespējas” uzlabot līgumus ar spēcīgiem programmatūras izstrādātājiem un ka līguma nosacījumi un tehniskās garantijas, par ko vienojušies Nīderlandes ministrija un Microsoft, bija pozitīvs solis uz priekšu. EDAU arī sacīja, ka šādi risinājumi būtu jāattiecina uz visām ES valsts un privātajām struktūrām, kā arī uz indivīdiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

53 + = 55

Uz augšu