Sākumlapa » Notikumi » Eiropas Komisija atkārtoti apstiprina pierādījumu neesamību negatīvajām baumām un apgalvojumiem par Kaspersky Lab

Eiropas Komisija atkārtoti apstiprina pierādījumu neesamību negatīvajām baumām un apgalvojumiem par Kaspersky Lab

2019. gada 12. aprīlī Eiropas Komisija ir sniegusi oficiālu atbildi (PDF) uz Eiropas Parlamenta deputāta pieprasījumu, kurā norāda, ka “Komisijas rīcībā nav nekādu pierādījumu par iespējamām problēmām saistībā ar Kaspersky Lab produktu izmantošanu.” Faktiski šī atbilde paturpina garo virkni līdzīgu atzinumu no industrijas vadošajiem analītiķiem, dažādu valstu amatpersonām, ieskaitot ASV, politiķiem un kiberdrošības nozares profesionāļiem.

Jautājumus par Kaspersky Lab programmatūru šī gada martā uzdeva Eiropas Parlamenta deputāts Gerolfs Annemans no Beļģijas, atsaucoties uz pagājušā gada vasarā pieņemtās Eiropas Parlamenta rezolūcijas (nav likuma spēka) diskutablo punktu ar, mūsuprāt, absolūti nepatieso apgalvojumu par Kaspersky Lab kā “apstiprināti ļaunprātīgu” un pagājušā gada pēdējā ceturksnī izskanējušajiem Vācijas, Francijas un Beļģijas valdību pozitīvajiem lēmumiem attiecībā uz Kaspersky Lab programmatūru.

Šī ir jau otrā reize, kad Eiropas Komisija sniedz atbildi par Kaspersky Lab programmatūru. Pirmajā reizē 2018. gada 6. aprīlī Eiropas Parlamenta deputāte Anna Fotiga (Polija) uz saviem jautājumiem saņēma no Eiropas Komisijas oficiālu atbildi ar tajā ietvertu teikumu par to, ka Eiropas Komisijai nav indikāciju par jebkādiem apdraudējumiem saistībā ar Kaspersky Lab antivīrusu dzini. Tas tomēr nebija šķērslis, lai tālāk bez jebkādām konsultācijām ar atbildīgajām institūcijām (Eiropas Savienības Tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA), Eiropols) Anna Fotiga iedabūtu savu punktu ar jau minēto nepatieso apgalvojumu par Kaspersky Lab tajā laikā topošajā Eiropas Parlamenta rezolūcijā, kura saturēja desmitiem citu svarīgu punktu (tas tiks aplūkots detalizēti papildinājumā šim rakstam).

Pasaules masu mediji notikušajam ir pievērsuši maz uzmanības, tomēr pazīstamais IT izdevums ZDNet norāda, ka Eiropas Komisija gandrīz gadu pēc rezolūcijas pieņemšanas ir atzinusi tās kļūdainumu (the Commission has now admitted its mistake), bet Infosecurity Magazine sava raksta beigās pauž neizpratni par to, kāpēc bija vajadzīgs tik daudz laika, lai to izdarītu (It’s unclear why it took so long to gain clarification from the Commission on this.).

 

Kaspersky Lab viceprezidents Antons Šingarevs Rīgā stāsta par Kaspersky Lab Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas attīstību.

Kaspersky Lab viceprezidents Antons Šingarevs Rīgā stāsta par Kaspersky Lab Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas attīstību.

Kaspersky Lab viceprezidents Antons Šingarevs, kurš kopā ar Kaspersky Lab kiberdrošības ekspertu Jorntu van der Vīlu nesen viesojās Rīgā un stāstīja par uzņēmuma centieniem sadarbībā ar valstu regulatoriem padarīt uzņēmumu par uzticamības un caurredzamības etalonu, komentē Eiropas Komisijas paziņojumu tā: “Produkti ir droši – to mēs esam daudzreiz dzirdējuši no dažādiem regulatoriem un politiķiem. Esmu priecīgs, ka Eiropas Komisija piekrīt šim noskaņojumam un ir to apstiprinājusi publiski. Šis ir vēl viens punkts, kas pierāda, ka mūsu Starptautiskā caurredzamības iniciatīva, datu pārvietošana [uz Šveici] un caurredzamības centru ieviešana darbojas, un tas ir efektīvs veids, kā kiberdrošības uzņēmums var nodrošināt klientu un regulatoru uzticību. Mēs arī ceram, ka Eiropas Komisijas paziņojums palīdzēs ieinteresētajām pusēm pieņemt uz pierādījumiem balstītus lēmumus, nevis pamatojoties ar baumām un nepatiesiem apgalvojumiem.”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

38 − = 32

Uz augšu