Sākumlapa » Notikumi » Eiropas zinātnes centru un muzeju tīkls ECSITE izvēlējies Kaspersky atbalstīto blokķēdes balsošanas sistēmu Polys

Eiropas zinātnes centru un muzeju tīkls ECSITE izvēlējies Kaspersky atbalstīto blokķēdes balsošanas sistēmu Polys

Mūsdienās daudz tiek runāts par balsošanu tiešsaistē un problēmām, kas saistītas ar šādas balsošanas drošību. Un tur, kur ir kiberdrošības izaicinājumi, ir klāt arī Kaspersky. Jau 2017. gadā gadskārtējā pasākumā Cyber Security Weekend, kas notika Dublinā, Īrijā, Kaspersky iepazīstināja ar sava biznesa inkubatora jaunumu Polys: pielāgojamu tiešsaistes balsošanas platformu, kas ir paredzēta nekomerciālām organizācijām, uzņēmumiem un kopienām, izmanto blokķēdes tehnoloģiju un ir aizsargāta ar caurskatāmiem kriptogrāfijas algoritmiem. Kā ziņo Kaspersky, Eiropas zinātnes centru un muzeju tīkls ECSITE izvēlējās tā atbalstīto blokķēdes balsošanas sistēmu Polys, lai nesenajā gadskārtējā sanāksmē veiktu kolektīvu izvēli. Bezpeļņas organizācijas arvien vairāk interesējas par šādām balsošanas metodēm, un ECSITE ir viena no pirmajām, kas pāriet uz šāda veida lēmumu pieņemšanu.

Balsošana ir būtiska bezpeļņas organizāciju darbības sastāvdaļa, kas ļauj uzklausīt katra dalībnieka viedokli, tomēr bieži vien bezpeļņas organizācijām ir problemātiski sarīkot balsošanu, jo ir grūti sagatavot nepieciešamos dokumentus vai atrast darbiniekus procesa vadīšanai. Lai gan tradicionalā e-balsošana atrisina šīs problēmas, tā nevar nodrošināt procesa drošību un caurredzamību, kas ir izšķirīgi svarīgi, aplūkojot konfidenciālus jautājumus, piemēram, budžeta plānošanu vai vadības izvēli. Toties Polys piedāvā uz blokķēdes balstītu platformu, kas ļauj veikt aptauju tiešsaistē, neapdraudot balsu skaitīšanu un bez iespējas manipulēt ar rezultātiem. Šīs tehnoloģijas decentralizētība nozīmē, ka dati tiek glabāti blokos katrā ierīcē, kas tiek izmantota balsošanas procesā, tādējādi padarot neiespējamu ļaundaru iejaukšanos balsojuma rezultātos.

ECSITE ir vairāk nekā 325 organizāciju tīkls, kurā ietilpst zinātnes centri, muzeji, pētniecības iestādes, festivāli, universitātes, planetāriji, kā arī fondi un zinātniskās biedrības. Gadskārtējā kopsapulce notika 7. jūnijā. Šajā sarīkojumā bija jāizlemj seši jautājumi: 2018. gada darbības pārskata, 2018. gada finanšu pārskata, 2019. gada budžeta un 2020. gada biedru naudas apstiprināšana, kā arī prezidenta un pilnvaroto padomes ievēlēšana. Lai racionalizētu procesu, organizācija sarīkoja balsošanu tiešsaistes platformā Polys. Sapulces sākumā ECSITE dalībnieki saņēma QR kodu, kas viņus novirzīja uz tīmekļa lapu. Viņi ieskenēja QR kodu ar viedtālruņa kameru un pieteicās ar savu unikālo kodu. Tie, kam nebija viedtālruņu, varēja nobalsot balsošanas stacijā.

Atkarībā no balsošanas temata kopumā balsošanā piedalījās līdz 90 dalībnieku. Rezultāti tika paziņoti uzreiz pēc balsošanas beigām. Tas aiztaupīja ECSITE daudz laika sarīkojuma norisē un ļāva izvairīties no varbūtējām stresa situācijām. Iepriekš organizācija parasti veica vēlēšanas, balsojot ar papīra zīmēm, kas bija jāskaita vismaz četriem grupas dalībniekiem. Citi jautājumi tika risināti, paceļot roku.

“Ar lietotājiem draudzīgo, uzticamo un drošo balsošanas sistēmu Polys komanda palīdzēja mums sarīkot gadskārtējo kopsapulci augstākā līmenī. Sistēma ļāva balsot raitāk, ātrāk un efektīvāk,” norāda ECSITE izpilddirektore Katrīna Frānša.

“Bezpeļņas organizācijām balsošana bieži vien prasīja daudz laika un pūļu. Piemēram vēlēšanu zīmju manuāla skaitīšana kļūst īpaši kaitinoša, kad norisinās konferencē vai sanāksmē, jo visiem dalībniekiem ir jāgaida galīgie rezultāti. Šādām organizācijām ir vajadzīgs drošs un viegli lietojams rīks, kas ļauj dalībniekiem nekavējoties paust savu viedokli un uzzināt uzvarētājus. Mums jau ir vairāki pieprasījumi no citām bezpeļņas organizācijām, kas vēlētos sīkāk uzzināt, kā var izmantot mūsu risinājumu. Mēs apsveicam ECSITE, kas, izvēloties balsot ar blokķēdi, ir celmlauzis bezpeļņas organizāciju vidū,” komentē Polys uzņēmējdarbības attīstības vadītājs Jevgeņijs Barkovs.

 

 

Plašāka informācija par platformu un tehnoloģiju atrodama oficiālajā Polys vietnē, kā arī AntiVirus.LV rakstos Kaspersky Lab biznesa inkubators iepazīstina ar Polys – uz blokķēdes balstītu drošu tiešsaistes balsošanas sistēmu un Nākotnes vēlēšanas jau šodien.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

5 + 3 =

Uz augšu