Sākumlapa » Notikumi » Facebook prezentē savas pirmās viedbrilles

Facebook prezentē savas pirmās viedbrilles

Facebook ceturtdien laida klajā savas pirmās viedbrilles, kuras ir solis ceļā uz mērķi — īstām papildinātās realitātes (Augmented Reality – AR) brillēm.

Viedbrilles Ray-Ban Stories. Attēls no Ray-Ban tiešsaistes veikala ASV teritorijai.

Kā ziņo Reuters, brilles radītas sadarbībā ar Ray-Ban ražotāju EssilorLuxottica, tās ļauj briļļu nēsātājam klausīties mūziku, zvanīt pa tālruni vai uzņemt fotoattēlus un īsus videoklipus un tad ar tiem dalīties vietnē Facebook, izmantojot papildu lietotni. Facebook norāda, ka šīs briļļu līnijas “Ray-Ban Stories” cena sākas no 299 ASV dolāru.

Sociālo tīklu gigants, kura ieņēmumi 2020. gadā bija aptuveni 86 miljardi ASV dolāru un kas lielāko daļu ienākumu gūst no reklāmām, ir ieguldījis lielus līdzekļus virtuālās un papildinātās realitātes aparatūras izstrādē. Tas ir izstrādājis, piemēram, austiņas Oculus VR un patlaban izstrādā aproci, kas atbalstīs papildinātās realitātes brilles.

Pēc Facebook novērtējumiem uzņēmumam būs vajadzīgi pieci līdz desmit gadi, lai varētu laist tirgū “īstas” papildinātās realitātes brilles, kas virtuālos objektus “ievietotu” lietotāja reālās pasaules redzējumā. Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs nesen paziņoja, ka uzņēmums veido komandu, kura izstrādās metaversu — kopīgu virtuālo vidi, kas stāsies mobilā interneta vietā.

“Mēs jau sen uzskatām, ka brilles būs svarīga nākamās skaitļošanas platformas sastāvdaļa,” ceturtdien savā Facebook lapā publicētajā video saka Cukerbergs.

Brillēm ir pieejams virtuālais palīgs, kas ļauj fotoattēlus un videoklipus uzņemt brīvroku režīmā, izmantojot balss komandas. Facebook uzsver, ka brillēm ir gaismas diode, kas parāda, kad kamera ir ieslēgta, lai citi cilvēki zinātu, ka lietotājs tajā brīdī uzņem fotoattēlu vai video.

Uzņēmums arī ir publicējis pamācību, kurā izklāstīts, kā šīs brilles atbildīgi lietojamas, piemēram, izslēdzot tās, teiksim, publiskajā tualetē, un neizmantojot nelikumīgiem nolūkiem, lai uzmāktos citiem cilvēkiem vai iegūtu sensitīvu informāciju, piemēram, PIN kodu.

Viedbrillēm ir divas 5 megapikseļu kameras, iebūvēti skaļruņi un mikrofoni. Trīs rāmju veidi četrās krāsās un seši briļļu stiklu veidi kopā rada daudzus variantus izvēlei. Briļļu maks vienlaikus ir arī to lādētājs. Ray-Ban Stories šobrīd ir pieejamas ierobežotā skaitā valstu, bet tas ir tikai laika jautājums, kad tās būs nopērkamas visur.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

65 − = 62

Uz augšu