Sākumlapa » Notikumi » Facebook un WhatsApp iesūdz tiesā spiegprogrammatūras ražotāju

Facebook un WhatsApp iesūdz tiesā spiegprogrammatūras ražotāju

Facebook un WhatsApp ir iesnieguši prasību tiesā pret Izraēlas uzņēmumu NSO Group, kas ir spiegprogrammatūras Pegasus radītājs, apgalvojot, ka tas ir vainojams WhatsApp masveida uzlaušanā šī gada sākumā.

 

 

raksta Threatpost, 2019. gada maijā WhatsApp ziņojumapmaiņas platformā tika atrasta nulles dienas ievainojamība (lasiet: Viens WhatsApp zvans un tālrunis inficēts spiegprogrammatūru), kuru izmantojot, uzbrucēji mērķtiecīgās kampaņās spēja injicēt spiegprogrammatūru upuru tālruņos. Jaunajā WhatsApp īpašnieka Facebook prasībā apgalvots, ka NSO grupa izstrādāja izsekošanas programmatūru un izmantoja ievainojamos WhatsApp serverus, lai nosūtītu ļaunprogrammatūru aptuveni 1400 mobilajām ierīcēm.

“Apkopojot informāciju, ko mēs izklāstījām sūdzībā, mēs uzzinājām, ka uzbrucēji izmantoja serverus un interneta mitināšanas pakalpojumus, kas iepriekš bija saistīti ar NSO,” otrdien paziņojumā sacīja WhatsApp vadītājs Vils Katkarts. “Turklāt, kā atzīmēts mūsu sūdzībā, dažus WhatsApp kontus, kas tika izmantoti uzbrukumu laikā, esam sasaistījuši ar NSO. Lai arī viņu uzbrukums bija ļoti izsmalcināts, viņu mēģinājumi piesegt savas darbības nebija pilnībā sekmīgi.”

Tiesas dokumentos teikts, ka uzbrukums bija vērsts pret vismaz 100 cilvēktiesību aizstāvjiem, žurnālistiem un citiem pilsoniskās sabiedrības locekļiem visā pasaulē. Katkarts saka, ka NSO Group iespējamās darbības pārkāpj dažādus ASV štatu un federālos likumus, tostarp ASV likumu par datorkrāpniecību un ļaunprātīgu izmantošanu (U.S. Computer Fraud and Abuse Act).

“Tam vajadzētu kalpot kā modinātājzvanam tehnoloģiju uzņēmumiem, valdībām un visiem interneta lietotājiem,” sacīja Katkarts. “Tiek ļaunprātīgi izmantoti rīki, kas ļauj uzraudzīt mūsu privāto dzīvi, un šīs tehnoloģijas izplatīšana bezatbildīgu uzņēmumu un valdību rokās pakļauj mūs visus riskam.”

WhatsApp otrdien sacīja, ka kiberdrošības eksperti no Citizen Lab – akadēmiskās pētniecības grupas no Toronto Unversitātes – palīdzēja viņiem uzsākt izmeklēšanu par iespējamo WhatsApp izmantošanu izsekošanai. Pagājušā gada rudenī publicētajā pētījumā Citizen Lab pētnieki norādīja arī Latviju, kā valsti, kurā konstatēta spiegprogrammatūras Pegasus izmantošana (lasiet: The Citizen Lab pētījums: Latvijā izmanto spiegošanas programmatūru Pegasus).

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

25 − = 17

Uz augšu