Sākumlapa » Notikumi » FinCEN identificē ar izspiedējvīrusu maksājumiem potenciāli saistītas izejošās bitmonētu transakcijas aptuveni 5.2 miljardu ASV dolāru vērtībā

FinCEN identificē ar izspiedējvīrusu maksājumiem potenciāli saistītas izejošās bitmonētu transakcijas aptuveni 5.2 miljardu ASV dolāru vērtībā

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkls (FinCEN), reaģējot uz augošo izspiedējvīrusu uzbrukumu skaitu ASV kritiskajai infrastruktūrai kopš 2020. gada beigām, ir izlaidis ziņojumu “Ransomware Trends in Bank Secrecy Act Data Between January 2021 and June 2021“.

Saskaņā ar ziņojumu 2021. gada pirmajos sešos mēnešos FinCEN ir identificējis 590 miljonus ASV dolāru ar izspiedējvīrusiem saistītos ziņojumos par aizdomīgām darbībām (Suspicious Activity Reports vai SAR), kas ir par 42% vairāk nekā visā 2020. gadā (416 miljoni ASV dolāru).

FinCEN arī ziņo, ka ir identificējis 177 virtuālo maku adreses, kas atbilstoši ziņojumiem par aizdomīgām darbībām izmantotas 10 visbiežāk ziņoto izspiedējvīrusu saistītos maksājumos. Visbiežāk ziņotās izspiedējvīrusu saimes ir bijušas REvil/Sodinokibi, Conti, DarkSide, Avaddon un Phobos.

Balstoties uz blokķēdes analīzi, FinCEN ir identificējis ar izspiedējvīrusu maksājumiem potenciāli saistītas izejošās bitmonētu transakcijas aptuveni 5.2 miljardu ASV dolāru vērtībā!

FinCEN ziņojums nāk uzreiz pēc tam, kad virkne valdību vienojās paziņojumā, ka tās vērsīsies pret kriptovalūtu maksājumu kanāliem, ko izmanto izspiedējvīrusu grupējumi. Kopīgais paziņojums tika izlaists pēc virtuālās Counter-Ransomware Initiative sanāksmes, ko šonedēļ organizēja Baltā nama Nacionālās drošības padome, reaģējot uz notiekošajiem izspiedējvīrusu uzbrukumiem, kas vērsti pret kritisko infrastruktūru pasaulē.

Counter-Ransomware Initiative dalībnieki vēlas iztukšot izspiedēju kontus un pārtraukt to darbību, nogriežot izspiedējvīrusu grupējumu ienākumu kanālus un vēršoties pret galveno instrumentu, ko kibernoziedznieki izmanto, lai savāktu izpirkuma maksu no upuriem.

Pagājušajā mēnesī ASV Valsts kase arī paziņoja par savām pirmajām sankcijām pret kriptovalūtu biržām par sadarbību ar izspiedēju grupējumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

84 − 75 =

Uz augšu