Sākumlapa » Notikumi » Google pārtrauc Eiropā veidot sava balss asistenta audioierakstu norakstus

Google pārtrauc Eiropā veidot sava balss asistenta audioierakstu norakstus

ziņo CNBC, Google ir pārtraucis sava produkta Google Assistant audioierakstu norakstu veidošanu Eiropas Savienībā. Jūlija vidū uzņēmums atzina, ka tā partneri, kas analizē asistenta audioierakstu fragmentus, ir nodevuši vairāk nekā 1000 privātu sarunu ierakstu kādai Beļģijas ziņu vietnei. Dažos no šiem ierakstiem izpausta konfidenciāla informācija, piemēram, par klientu veselības stāvokli un adresi.

 

 

“Mēs konsultējamies ar Hamburgas datu aizsardzības iestādi un izvērtējam to, kā mēs veicam audioierakstu pārlūkošanu un palīdzam lietotājiem saprast, kā dati tiek izmantoti,” Google pārstāvis paziņoja CNBC. “Drīz pēc tam, kad uzzinājām par konfidenciālu audio datu noplūdi Nīderlandē, mēs pārtraucām asistenta audioierakstu pārlūkošanu, lai veiktu izmeklēšanu.”

Google ir brīvprātīgi apturējis norakstu veidošanu arī tāpēc, ka uzņēmumam draud regulējumi no likumdevēju un politiķu puses sakarā ar tā dominējošo stāvokli patērētāju dzīvē. ASV Tieslietu departaments pagājušajā mēnesī paziņoja par oficiālu Big Tech biznesa prakses pārbaudi.

Associated Press ziņo, ka Google pārtrauks norakstu veidošanu vismaz uz trim mēnešiem. Kā norāda AP, tiek ziņots, ka regulators Vācijā ir uzsācis oficiālu uzņēmuma datu lietošanas prakses pārbaudi, bet vēl nav veicis pasākumus pret to. Hamburgas datu aizsardzības komisāra Johannesa Kaspara birojs paskaidrojis, ka pašlaik „pastāv vērā ņemamas šaubas” par to, vai Google Assistant atbilst ES datu aizsardzības likumam, teikts AP ziņojumā.

Šodien tiek ziņots, arī ka Apple pārtrauc līdzīgu praksi.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

84 + = 90

Uz augšu