Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » Google un Apple uzspiež izmaiņas mobilajās lietotnēs

Google un Apple uzspiež izmaiņas mobilajās lietotnēs

Marta sākumā vairākās Kaspersky Lab izstrādātajās mobilajās lietotnēs, kas paredzētas Android и iOS, izmainījās funkciju sastāvs. Mēs pastāstīsim, kas tieši ir mainījies, kādas lietotnes tas skāris un kas izraisīja šādas izmaiņas.

 

Kas mainījies programmā Kaspersky Safe Kids?

Vecāku kontroles programmas Kaspersky Safe Kids komponentē, kas paredzēta iPhone un iPad, pazudušas divas funkcijas: lietotņu kontrole un iespēja bloķēt pārlūku Safari.

Lietotņu kontrole atbild par iespēju bloķēt atsevišķu programmu iedarbināšanu, ja vecāki tās uzskata par bērnam nepiemērotām. Safari bloķēšana nepieciešama, lai bērns varētu pārlūkot internetu tikai ar Kaspersky Safe Kids drošā iebūvētā pārlūka palīdzību. Uz iOS platformas šīs funkcijas tagad nav pieejamas, bet citās operētājsistēmās lietotņu bloķēšana darbojas tāpat kā līdz šim.

Kaspersky Safe Kids komponentē platformai Android notikušas citas izmaiņas: noņemta zvanu un SMS monitorēšana (starp citu, šī funkcija bija pieejamas tikai Android sistēmās). Tas nozīmē, ka Kaspersky Safe Kids pārtrauks informēt vecākus par to, ar ko bērns sazinās ar balss un SMS starpniecību.

Lasiet arī: AV-TEST atzīst Kaspersky Safe Kids par labāko izvēli bērnu aizsargāšanai pret briesmām internetā

 

Kas tad ir mainījies lietotnē Kaspersky Internet Security for Android?

Mobilajā antivīrusā Kaspersky Internet Security for Android mainījušās arī dažas funkcijas. Vairs nav pieejamas:

  • pikšķerēšanas mēģinājumu pārbaude SMS ziņojumos;
  • organizācijas noteicējs pēc ienākošā zvana numura;
  • iespēja atļaut pieņemt zvanus tikai no noteiktām kontaktpersonām.

No lietotnes izņemta arī konfidencialitātes aizsardzības funkcija, kas ļāva slēpt atlasītās kontaktpersonas. Šīs kontaktpersonas iespējams atgriezt kopējā sarakstā vai dzēst. Kā to izdarīt, jūs varat uzzināt šeit.

 

Kaspersky Internet Security for Android ekrānuzņēmumi un jaunākais AV-TEST sertifikāts par lieliskiem rādītājiem aizsardzībā un lietojamībā.

Kaspersky Internet Security for Android ekrānuzņēmumi un jaunākais AV-TEST sertifikāts par lieliskiem rādītājiem aizsardzībā un lietojamībā.

Arī iebūvētajam “antizaglim” samazinājušās iespējas: nav iespējams nosūtīt pa telefonu tās simkartes numuru, kuru jūs ievietojāt pazudušajā aparātā pēc pazušanas režīma ieslēgšanas, kā arī veikt atsevišķu personas datu dzēšanu no nozaudētās ierīces. Joprojām saglabājas iespēja dzēst visus datus no ierīces un atiestatīt to uz rūpnīcas iestatījumiem.

 

Vai citās lietotnēs izmaiņu nav?

Kaspersky Safe Kids un Kaspersky Internet Security for Android ietilpst kompleksā drošības produkta Kaspersky Total Security sastāvā, bet otrais arī Kaspersky Internet Security sastāvā. Tātad iepriekš aprakstītās izmaiņas skar arī šo pakešu lietotājus platformās Android un iOS. Visās pārējās operētājsistēmās viss paliek pa vecam.

 

Kādēļ tas bija vajadzīgs?

iOS un Android funkciju reducēšanas iemesli ir līdzīgi: Apple un Google izmainīja savas operētājsistēmas un līdz ar to mainījās arī prasības lietotnēm, kuras var tikt izvietotas App Store un Google Play veikalos.

Google uzskata piekļuvi SMS un zvaniem par pārāk bīstamu iespēju.

Tādēļ šāda atļauja tagad pieejama tikai tām lietotnēm, kuru pamatfunkcijas tiešā veidā saistītas ar ziņojumiem vai zvaniem. Piemēram, tādām kā Kaspersky Who Calls for Android, kura prot noteikt, kas zvana un vai tas nav krāpniecisks zvans (starp citu, lietotne Who Calls pieejama arī operētājsistēmai iOS).

Kas attiecas uz Apple, pēdējā operētājsistēmas iOS 12 versijā kompānija iekļāvusi pašu izstrādātu funkciju, kura kontrolē to, cik ilgu laiku lietotājs izmanto – vai arī drīkst izmantot – to vai citu lietojumprogrammu. Un līdz ar to kompānija nolēma, ka citās lietotnēs šāda funkcija vairs nav nepieciešama, un pārstrādāja prasības programmām, kuras atļauts realizēt App Store.

 

Nu, un kas – vai tad tas attiecas uz visiem citiem arī?

Veikalu noteikumi attiecas uz visiem, kas izmanto šos pakalpojumus savu piedāvājumu izvietošanai. Tātad tas attiecas ne tikai uz Kaspersky Lab ražojumiem, bet arī uz visiem pārējiem mobilo lietotņu izstrādātājiem, kuri savu produkciju piedāvā IT gigantu tirdzniecības vietās.

Daudzām citām lietotnēm arī nākas šķirties no šāda veida funkcijām. Gadījumā ar Google Play Store nevienai antivīrusu lietotnei nepaliks iespēja izmantot atļauju piekļūšanai zvaniem un SMS. Savukārt gadījumā ar Apple App Store vispār neviena lietotne, izņemot pašas Apple ražojumus, nevarēs gūt iespēju liegt pieeju citām lietotnēm.

 

Kā tas ietekmēs lietotājus?

Izmaiņas Google un Apple noteikumos, kā tas bieži gadās, vienlaikus ir gan noderīgas, gan kaitīgas.

No vienas puses – dažu programmu, kurām Android sistēmā ir pieeja SMS, ļaunprātīgas izmantošanas piemēri nav tālu jāmeklē. Mēs esam stāstījuši par Trojas zirgiem, kuri izmanto šo funkciju, lai pārtvertu vienreizējas banku piekļuves paroles. Tā kā no vienas puses šādai rīcībai vajadzētu paaugstināt Android lietotņu drošību.

Bet no otras puses – attiecībā uz pārbaudītiem izstrādātājiem, kuriem šī funkcija nepieciešama drošības garantēšanai, varēja arī pieļaut izņēmumus. Kopumā tas lietotājiem nāktu tikai par labu.

Situācija ar Apple nav tik viennozīmīga. Būtībā kompānija iekarojusi sev jaunu tirgus sektoru (vecāku kontroles lietotnes) un “aizgriezusi skābekli” konkurentiem — tiem, kuri jau sen darbojas šajā tirgus sektorā (un Kaspersky Lab ne tuvu nav vienīgā šāda kompānija).

Un kurš gan varētu apstrīdēt to, ka operētājsistēma iOS un lietotņu veikals pieder Apple, tātad nekā krimināla šeit nav — kā kompānija vēlas, tā arī rīkojas. Tomēr būtībā lietas nav gluži tik vienkāršas. Ja Apple būtu relatīvi neliela kompānija, nevienam iebildumi neceltos. Būtībā Apple ir monopolists savā tirgus segmentā: mobilās ierīces ar operētājsistēmu iOS.

iPhone un iPad savstarpēji samaināmi ar viedtālruņiem un planšetdatoriem uz Android bāzes. Ja jūs esat pieraduši izmantot iPhone, paies zināms laiks, lai apgūtu Android. Tas izmaksās visai ievērojamu summu, būs jāvelta pūles iestatījumiem un jāpierod pie jauna veida lietotāja saskarnes. Sanāk, ka ierīcēm ar “ābolīti” ir atsevišķs tirgus, kuru pilnībā kontrolē viena kompānija — Apple.

Izmantojot savas monopolista priekšrocības, kompānija ierobežo konkurenci relatīvi nelielā jauktajā vecāku kontroles lietotņu segmentā.

Lietotājiem tas viennozīmīgi par labu nenāk. Jo veselīga konkurence vienmēr kalpo par attīstības un cenu pazemināšanās katalizatoru.

 

Kas notiks tālāk?

Visā visumā nedz Kaspersky Internet Security for Android, nedz Kaspersky Safe Kids nav zaudējušas neko no savām galvenajām funkcijām. Bet to, ko nācās “amputēt”, izstrādātāji centīsies ar citiem paņēmieniem iestrādāt nākamajos izdevumos. Turklāt saglabājas arī cerība, ka Google un Apple, rūpīgi apsverot visus “par” un “pret”, mīkstinās savas prasības attiecībā uz uzticamiem un pārbaudītiem izstrādātājiem.

Izmantoti Kaspersky Lab materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

56 − = 50

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu