Sākumlapa » Notikumi » Hakeri ielauzušies ASV Valsts kasē

Hakeri ielauzušies ASV Valsts kasē

Ziņu aģentūra Reuters, atsaucoties uz nenosauktiem avotiem, ziņo, ka kādas valsts hakeru grupa ielauzusies un nozagusi informāciju no ASV Valsts kases un ASV aģentūras, kas ir atbildīga par interneta un telekomunikāciju politikas izlemšanu.

“Amerikas Savienoto Valstu valdība ir informēta par šiem ziņojumiem, un mēs veicam visus nepieciešamos pasākumus, lai identificētu un novērstu visas iespējamas ar šo situāciju saistītās problēmas,” ziņu aģentūrai sacīja ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis Džons Uljots.

Nenosaukti Reuters avoti ir informējuši arī, ka uzbrucēji ir lietojuši līdzīgu rīku, lai ielauztos citās valdības aģentūrās. Atliek vien pabrīnīties, ka tik svarīgām iestādēm ir bijis iespējams sekmīgs uzbrukums, izmantojot līdzīgu rīku tam, kāds jau ticis konstatēts uzbrukumos.

Ielaušanās ir tik nopietna, ka saskaņā Reuters avotu informāciju sestdien Baltajā namā ir notikusi ASV Nacionālās drošības padomes sanāksme.

Saskaņā ar Reuters avotu, kurš varējis runāt tikai anonīmi, uzlaušana ir saistīta ar biroja programmatūru un Microsoft Office 365. Hakeri esot “ļoti izsmalcināti” – viņi spējuši apkrāpt Microsoft platformas autentifikāciju un vairākus mēnešus uzraudzījuši aģentūras darbinieku e-pastus.

Incidenta izmeklēšana ir tikai sākusies.

Papildināts

Pēc augstāk minētās Reuters ziņas virsraksta izmaiņām tas nu jau vēsta par Krievijas hakeriem, bet izdevums Washington Post, atsaucoties uz avotiem, kas vēloties palikt anonīmi, ziņo, ka tiek uzskatīts, ka visos pēdējos uzbrukumos ne tikai ASV valsts iestādēm, bet arī kiberdrošības uzņēmumam FireEye, pie vainas ir Krievijas hakeri, kas ir pazīstami kā APT29 vai CozyBear. Ielaušanās visos gadījumos esot notikusi caur IT pārvaldības sistēmu ražotāja SolarWinds risinājumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

44 + = 52

Uz augšu