Sākumlapa » Notikumi » Inficēts dators par miljonu dolāru (papildināts)

Inficēts dators par miljonu dolāru (papildināts)

Ļaunprogrammatūra kā māksla? Šis gadījums varbūt nav pats dīvainākais pasaules vēsturē, tomēr Windows piezīmjdators, kas inficēts ar sešiem bēdīgi slaveniem datorkaitēkļiem (tādiem kā, piemēram, WannaCry un BlackEnergy), varētu ienest vairāk nekā 1 miljonu ASV dolāru, kad to pārdos vairāksolīšanā.

 

 

Mākslinieka Guo O. Donga projekts “The Persistence of Chaos“, kas izveidots ar drošības uzņēmuma Deep Instinct atbalstu, ir 2008. gada klēpjdators Samsung Blue Netbook, kurā darbojas operētājsistēma Windows XP SP3. Sistēma ir inficēta ar sešiem datorkaitēkļiem, kuri savulaik kopā visā pasaulē radīja finanšu zaudējumus vismaz 95 miljardu ASV dolāru apmērā.

Līdzās WannaCry (destruktīva ļaunprogramma, kuras uzbrukums notika 2017. gadā), un BlackEnergy (postošs kaitēklis, kurš izraisīja elektroapgādes pārtraukumus Ziemassvētkos Ukrainā) piezīmjdatorā ir Dark Tequila infekcija (tas ir 2013. gadā atklāts pieejas datu zaglis, kas ļoti mērķtiecīgos uzbrukumos lietoja ārkārtīgi efektīvus programmatūras moduļus). Ir arī citi atgādinājumi par pagātni, piemēram, divi e-pasta tārpi: ILOVEYOU, kas ieguva slavu tūkstošgažu mijā (vai vēl atceraties?) un 2003. gada SoBig. Vēl šajā datorā atrodams tārps MyDoom (DDoS uzbrukumu rīkotājs un datņu iznīcinātājs).

Dongs intervijā izdevumam VICE dēvē šo projektu par “bestiāriju, antīko datordraudu katalogu”. Viņš piebilst, ka “ir tik aizraujoši vērot šīs bestijas to dabiskajā vidē”. Dators drošības labad ir izolēts. Dongs cer, ka izsolē šo ļoti, ļoti slimo piezīmjdatoru nosolīs pat par summu, kas rakstāma ar septiņiem cipariem. Šobrīd minimālā likme interesentiem ir 1 200 750 ASV dolāru.

 

 

“Šīs ļaunprogrammas šķiet abstraktas, gandrīz neīstas ar saviem smieklīgajiem, draudīgajiem nosaukumiem, bet es uzskatu, ka tās uzsver — internets un reālā dzīve nav viens no otra nošķirti,” Dongs pauž intervijā. “Ļaunprogrammatūra ir viens no reālākajiem veidiem, kā internets var aizsniegt jūs un sāpīgi iebelzt.”

Papildināts 2019. g. 29. maijā

Kā rāda neparastā projekta lapa, tad inficētais dators ir veiksmīgi pārdots par $1 345 000!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

6 + 4 =

Uz augšu