Sākumlapa » Notikumi » Izspiedējvīruss paralizē Māstrihtas Universitātes datorsistēmas

Izspiedējvīruss paralizē Māstrihtas Universitātes datorsistēmas

Māstrihtas Universitāte (Nīderlande) ir paziņojusi, ka gandrīz visas tās Windows datorsistēmas ir cietušas izspiedējvīrusa uzbrukumā šī gada 23. decembrī. Universāte izmeklē incidentu un strādā pie datorsistēmu darbības atjaunošanas, kā arī ir ziņojusi par notikušo tiesībaizsardzības iestādēm.

 

 

Nākošajā dienā pēc uzbrukuma publicētajā paziņojumā ir lasāms, ka “Māstrihtas Universitāti (UM) ir skāris nopietns kiberuzbrukums”. Mācību iestāde ir veikusi papildus drošības pasākumus (zinātnisko) datu aizsardzībai un izmeklē, vai kiberuzbrucējiem ir bijusi pieeja šiem datiem. Paziņojumā ir arī teikts, ka universitātes ēkas ar zināmiem izņēmumiem tiek slēgtas.

Universitāte neatklāj sīkāku informāciju par uzbrukumu un nav skaidrs, kāda izspiedējvīrusu saime inficēja tās sistēmas. Nav arī skaidrs, vai uzbrucēji ir ieguvuši datus pirms to šifrēšanas. Papildus paziņojumā 27. decembrī universitāte ziņoja, ka drošības apsvērumu dēļ tās datorsistēmas uz laiku ir pārslēgtas bezsaistes režīmā un ka, ņemot vērā uzbrukuma mērogu, vēl nav iespējams precīzi pateikt, kad studenti un darbinieki atgūs iespēju strādāt ar tām pilnvērtīgi.

Kiberizspiedēji arvien biežāk nolūko lielus mērķus, iefiltrējas to datortīklos, lejupielādē konfidenciālus datus un tikai pēdējā uzbrukuma fāzē veic datu šifrēšanu. Izpirkuma summas, kas tiek pieprasītas par datu atšifrēšanas atslēgu, pie viena dažkārt piedraudot publiskot konfidenciālus datus, mēdz sasniegt vairākus miljonus ASV dolāru (lasiet: Izspiedējvīrusa izplatītāji pieprasa 6 miljonus ASV dolāru izpirkuma maksu).

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 38 = 42

Uz augšu