Sākumlapa » Notikumi » Izspiedējvīrusu kiberuzbrukumi aizkavē lidojumus un degvielas piegādes

Izspiedējvīrusu kiberuzbrukumi aizkavē lidojumus un degvielas piegādes

Lidostu pakalpojumu uzņēmums Swissport vakar paziņoja par izspiedējvīrusa uzbrukumu, kas ir ietekmējis tā IT infrastruktūru un pakalpojumus, izraisot lidojumu kavēšanos.

Swissport sniedz pakalpojumus kravu apstrādes, drošības, apkopes, tīrīšanas un atpūtas telpu viesmīlības jomā 310 lidostās 50 valstīs. Tas katru gadu apkalpo 282 miljonus pasažieru un 4,8 miljonus tonnu kravu, padarot to par būtisku posmu globālajā aviācijas ceļojumu nozares ķēdē.

Cīrihes lidostas pārstāvis, viens no Swissport klientiem, pastāstīja Der Spiegel, ka kiberuzbrukums notika 3. februārī pulksten 6:00 no rīta un izraisīja nelielu aizkavēšanos 22 lidojumiem.

Sīkāka informācija par šo uzbrukumu pašlaik netiek izpausta, un nav skaidrs, kurš izspiedējvīrusu grupējums ir atbildīgs, kā arī tas, vai ielaušanās laikā ir nozagti uzņēmuma dati. 4. februārī Swissport ziņoja, ka uzbrukums lielā mērā ir ierobežots un notiek darbs, lai pilnībā novērstu problēmas, cik ātri tas ir iespējams. Uzņēmuma mājas lapa, kas 4. februārī nedarbojās, ir atgriezusies darba kārtībā.

Swissport incidents seko uzbrukumam pret uzņēmumu Oiltanking, kas traucēja degvielas piegādi visā Vācijā. Savukārt Beļģijas prokuratūra ir sākusi izmeklēšanu par kiberuzbrukumiem naftas termināliem valsts jūras pievadceļos, tostarp Antverpenē, kas ir otrā lielākā osta Eiropā pēc Roterdamas. Incidents ir ietekmējis vairākas Eiropas ostas, traucējot izkraušanu.

Svarīgi! Kiberuzbrukumi, kas var ietekmēt svarīgas infrastruktūras funkcionēšanu, tikai pastiprinās! Tāpēc visiem uzņēmumiem Latvijā ir ļoti ieteicams pievērst uzmanību CERT.LV ieteikumiem. Tie izceļ tos kiberdrošības jautājumus, kuru pārvaldībai šobrīd vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību, kā arī atgādina par kiberdrošības labās prakses pamatprincipiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

93 − 90 =

Uz augšu