Sākumlapa » Notikumi » Jaunā dokumentālajā filmā atspoguļota Emotet iznīcināšana

Jaunā dokumentālajā filmā atspoguļota Emotet iznīcināšana

Kaspersky dokumentālo filmu studija Tomorrow Unlocked laiž klajā hacker:HUNTER jaunāko sēriju “Emotet vs The World Police”. Filma tuvāk iepazīstina ar starptautisko operāciju, kas beidzās ar viena no pēdējās desmitgades bīstamākā robottīkla un kibernoziegumu pakalpojuma Emotet likvidāciju. Dokumentālās filmas pirmizrāde notiks 18. augustā ekskluzīvi Tomorrow Unlocked YouTube kanālā. Šī ir piektā sērija seriālā hacker:HUNTER, kas vēstī par kibernoziegumiem.

No Vācijas, Nīderlandes un Ukrainas tiesībsargu skatupunkta filmā pastāstīts, kā policija starptautiskā sadarbībā iznīcināja šo neparasto kibernoziedzības “uzņēmumu”. Starptautiski atzīti kiberdrošības pētnieki to papildina ar plašāku kontekstu un mēģina prognozēt, kas varētu notikt pēc Emotet. “Policija spēja apturēt šos noziedzniekus tāpēc, ka sāka domāt kā kibernoziedznieki,” norāda pētnieks, dokumentālajā filmā rezumējot operācijas gaitu.

Būtībā Emotet atradās nesankcionētas tīkla piekļuves komercializācijas avangardā un bija visā pasaulē notiekošo kibernoziegumu pamata koordinators. Kaut kādā ziņā Emotet līdzinājās XX gadsimta organizētajai noziedzībai, proti, piedāvāja līdzekļus noziegumu izdarīšanai: vēlākajos darbības gados tas vispār pats neveica uzbrukumus, tāpēc to bija grūti notvert. Emotet pavēra durvis kibernoziedznieku grupējumiem, kuri uzsāka uzbrukumus dažādiem svarīgiem mērķiem un organizācijām.

Emotet, kas pirmo reizi tika konstatēts 2014. gadā, nepārtraukti attīstījās un kļuva ārkārtīgi bīstams, jo tā operatori uzturēja un pārdeva rīkus un piekļuvi simtiem tūkstošu ierīču visā pasaulē, lai vēlāk tās tiktu inficētas ar dažādu ļaunprogrammatūru, piemēram, izspiedējvīrusiem un banku Trojas zirgiem. Robottīkls tika paplašināts, izmantojot ļaunprātīgus mēstuļu pielikumus — pēc šāda pielikuma atvēršanas ierīce tika inficēta ar ļaunprogrammatūru un tādējādi bija gatava inficēšanai ar citiem apdraudējumiem. Lai gan šāda pieeja ir samērā izplatīta dažādu darboņu vidū, Emotet izcēlās ar milzīgajiem apmēriem.

Plašās decentralizētās infrastruktūras dēļ, kas pletās pa vairākām valstīm, Emotet darbojās ļoti sekmīgi un to bija gandrīz neiespējami iznīcināt līdz pat 2021. gada janvārim, kad Eiropols paziņoja par Emotet darbības izbeigšanu un apcietināja galvenos bandas dalībniekus. Lai Emotet darbības apturēšana izdotos, bija nepieciešama Eiropola sankcionēta un ciešā sadarbībā starp neskaitāmām valsts iestādēm vairākās valstīs Eiropā un ārpus tās īstenota operācija.

Seriāla Hacker:HUNTER jaunajā filmā ir stāstīts par Emotet darījumiem un operāciju, kas izraisīja Emotet sabrukumu, piedāvājot ieskatu aizkulisēs un iepazīstinot ar izmeklēšanas vadītāju pieredzēto.

Filmas režisore ir Džesika Benhamū, bet producenti — Makss Pelcs un Stīvens Roberts Morze. Seriālu hacker:HUNTER ir izveidojis Hugo Bērklijs. Viņš ir arī režisors pirmajām divām seriāla dokumentālajām filmām par kibernodznieku grupu Carbanak un izspiedējvīrusa WannaCry uzbrukumu. Viss filmas veidotāju saraksts atrodas IMDB.

“Tā kā kibernoziedzība attīstās un kibernoziedznieki sadarbojas, mēs redzam, ka arī varas iestādēm ir atbilstoši jāreaģē un cieši jāsadarbojas, lai apkarotu apdraudējumus un to izpildītājus. Man šķiet, ka bieži vien ļaudis neapzinās, cik daudz pūļu patiesībā ir jāpieliek, lai iznīcinātu kiberbandu. Priecājos, ka mums izdevās parādīt, kā daudz aizrautīgu un cītīgu cilvēku vairākās valstīs sadarbojās, lai tas notiktu,” saka “hacker:HUNTER Ha(ck)cine” režisore Džesika Benhamū.

Lai uzzinātu vairāk par filmas tapšanu, 18. augustā pulksten 18.00 pēc Latvijas laika pievienojieties tiešraidei ar Kaspersky Starptautiskās pētniecības un analīzes grupas direktora Eiropā Marko Preisa, ar šīs hacker:HUNTER sērijas režisores Džesikas Benhamū un hacker:HUNTER izpildproducenta Rainera Boka piedalīšanos.

hacker:HUNTER jaunās sērijas “Emotet vs The World Police” demonstrēšana sāksies 18. augustā pulksten 18.30 pēc Latvijas laika. Noskatieties filmas reklāmkadrus šeit. Visas hacker:HUNTER sērijas skatieties www.tomorrowunlocked.com/guardians/hacker_hunter/.

Tomorrow Unlocked ir Kaspersky izveidots tehnoloģiju kultūras tiešsaistes žurnāls un filmu studija. Piedāvājot papildu lasāmvielas, dokumentālo filmu un īsas pamatinformācijas apvienojumu, tajā galvenā uzmanība tiek pievērsta stāstiem, kas parāda, kā tehnoloģijas palīdz mums veidot labāku nākotni. Uzziniet vairāk vietnē www.tomorrowunlocked.com.

Izmantota Kaspersky preses ziņa.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

67 + = 76

Uz augšu