Sākumlapa » Notikumi » Jevgēņijs Kasperskis: Mūsu jaunais veidols

Jevgēņijs Kasperskis: Mūsu jaunais veidols

Dodam vārdu Jevgēņijam Kasperskim, jo viņam ir kas svarīgs sakāms 🙂

Esmu dzirdējis šādu teicienu: “Dzīvi reizēm vajag sapurināt, citādi tā sastāvēsies”.

Un to mēs KL nedrīkstam pieļaut — mūsu darbības jomā viss nemitīgi mainās un pārmaiņas norisinās ļoti strauji. Tomēr dažkārt vajag apstāties, paskatīties uz sevi no malas, padomāt par to, kas var sagaidīt aiz nākamā pagrieziena, un veikt atbilstošas izmaiņas kompānijas tēlā un gaisotnē. Pēc šīs liriskās atkāpes es oficiāli paziņoju par mūsu kompānijas zīmola maiņu un paskaidrošu, kādēļ tas tiek darīts.

 

 

Mēs veidojāmies deviņdesmitajos. Tobrīd, kad mēs 1997. gadā dibinājām kompāniju, mums bija viens vienkāršs mērķis: radīt pasaulē labāko antivīrusu programmu. Tobrīd neviens nedomāja par pozīciju tirgū, tēlu vai zīmola filozofiju. Bet tas bija tolaik – tagad ir tagad. Pagājuši 22 gadi un viss ir izmainījies.

Tagad mūsu firmas darbinieku skaits pārsniedz 4 000 un mēs aizsargājam simtiem miljonu cilvēku un darījumu visā pasaulē. Mūsu sākotnējā stūrakmens – antivīrusu programmas – koncepcija ir novecojusi. Pasaule ir kļuvusi pilnīgi atkarīga no kibertehnoloģijām, kuras iespiedušās visās modernās dzīves sfērās. Un mās esam gatavi aizsargāt to visu – sākot no mājas interneta lietotājiem līdz pat lielām korporācijām, valdības iestādēm, ražotnēm un infrastruktūras. Tomēr ir kāda lieta, kas nav mainījusies kopš pašiem mūsu pirmsākumiem: mēs ražojam tirgū vislabākos drošības risinājumus.

Tā kā daudz kas visapkārt ir mainījies, arī mums bija pienācis laiks novērtēt to, kā mēs izskatāmies no malas — lai izlemtu vai arī šajā jomā nav pienācis laiks ko mainīt. Kā nekā mūsu logotips izstrādāts 1997. gadā, kad kompānija vēl tikai spēra pirmos soļus. Šajā logotipā mēs izmantojām grieķu alfabētu ar daudzām sīkām detaļām, bet 22 gadu laikā daudz kas ir zaudējis savu nozīmi.

Tādēļ, pēc ilgstošas darbības kompānijas iekšienē, mēs ar šodienu formāli atjauninām mūsu logotipu! Jaunajā logotipā izmantotas ģeometriskas, matemātiski precīzas burtu formas, kas simbolizē mūsu lielākās vērtības, piemēram, visaugstākos inženiertehniskos standartus. Vēl viena uzkrītoša inovācija – no logotipa izzudis vārds Lab. Šī izmaiņa tika iecerēta jau pirms vairākiem gadiem; runājot par mums, visā pasaulē itin bieži izmanto manu uzvārdu — un nekad ērtības, vienkāršības, īsvārdības  nolūkos nav bijis nepieciešams nekas garāks. Tagad mūsu nosaukums ir vienkārši “Kaspersky”. Īsāks, vienkāršāks, skaidrāks, utilitārāks, to vieglāk atcerēties (es varu vēl paturpināt…),

Bet, ja jūs ielūkosieties dziļāk, tad pamanīsiet, ka mēs mainām ne tikai logotipu. Mainās arī pati kompānija.

Pēdējos gados mainījusies mūsu attieksme pret uzņēmējdarbību, mūsu produkciju un mums pašiem — nemaz nerunājot par izmaiņām mūsu nākotnes vīzijā. Visus šos gadus mēs esam glābuši pasauli, apkarojuši kiberpārkāpumus visās to izpausmēs, tomēr, kā jau atzīmēju iepriekš, savas izaugsmes laikā mēs esam mainījušies (laikam man vajadzēja kļūt par dzejnieku). Tagad mēs jūtam zinām, ka mūsu spēkos ir ne vien glābt pasauli, bet arī veidot  aizsargātāku, drošāku pasauli no pašiem pirmsākumiem. Es esmu pārliecināts, ka kiberdrošība drīz kļūs par vispārēju fenomenu un iestāsies kiberimunitāte.

Informācijas sistēmas jākonstruē un jāražo pilnīgi drošas, lai tām nav nepieciešami papildinājumi (ne vienmēr pilnīgi drošu) drošības risinājumu formā. Šāda ir nākotne, kuru mēs veidojam: reāla, taustāma nākotne, kurā dzīvot būs vienkāršāk, ērtāk, interesantāk — nevis rožaina, iedomāta pasaule, kas aizgūta no kāda zinātniskās fantastikas romāna. Un šī pasaule pamazām veidojas — dienu pēc dienas. Esmu pārliecināts, ka šajā drošākajā pasaulē, kuru mēs palīdzam radīt, tehnoloģijas vairs nebūs nemitīgu draudu avots, bet tā vietā radīs daudz jaunu iespēju un atklājumu.

Lūk, jums mūsu jaunais … K!?! (Kas? Vairs nebūs man tik pierastais saīsinājums KL, kā es mēdzu apzīmēt mūsu kompāniju? Labi, progresam vienmēr nepieciešami daži upuri!)

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 1

Uz augšu