Sākumlapa » Notikumi » Jezga ap “BFF” sociālajā tīklā Facebook

Jezga ap “BFF” sociālajā tīklā Facebook

Privāto datu drošības tēma tagad ir kā nekad populāra Facebook lietotāju vidū: skandāls ar personas datu noplūdi konsultāciju kompānijai Cambrige Analytica joprojām ir aktuāls. Un kamēr kāds dzēš kontus, uz šī viļņa popularitāti ir guvis cits paņēmiens, kas, pēc baumām, ļaujot viegli uzzināt, vai jūsu konts ir aizsargāts vai ne: it kā pietiek uzrakstīt vārdu “BFF”, piemēram, komentāros. Noskaidrosim, vai tā ir taisnība.

 

 

Labākie draugi ar Marku uz mūžiem?

Ja ticēt informācijai dažādās grupās un lapās, Facebook ir atklājies slepens paņēmiens konta drošības pārbaudei, ko it kā personīgi izgudrojis sociālā tīkla dibinātājs Marks Zakerbergs. Tā būtība ir šāda: nepieciešams uzrakstīt komentārā vai arī ierakstā vārdu BFF. Ja pēc ieraksta publicēšanas vārda krāsa nomainās uz zaļu, tas nozīmē, ka jūsu lapa ir aizsargāta un viss ir kārtībā. Ja nē, tad jūs esat apdraudēts un, iespējams, jūsu dati ir noplūduši.

 

 

Mums nāksies atvēsināt tos degsmes pilnos lietotājus, kuri ir metušies pārbaudīt savu drošību tādā veidā un baidīties, ja burti nav nokrāsojušies zaļi: uz privātumu un drošību šī lieta neattiecas pilnīgi nekā. Burti BFF nokrāsojas zaļā krāsā, tikai un vienīgi pateicoties izklaidējošai funkcijai ar nosaukumu Text Delight.

Text Delight – tā ir speciāla tekstuāla animācija, kas nokrāso dažādos krāsās noteiktus vārdus un frāzes, kas bieži tiek izmantotas priecīgu emociju un vēlmju izrādīšanai. Ja pēc publicēšanas ierakstā vai komentārā uz šāda vārda noklikšķina, tad uz ekrāna parādās tematiska animācija. Gadījumā ar vārdu “BFF” tās ir divas rokas, kas viena otrai “dod pieci”. Jo BFF – tas nav slepens vārds, bet gan bieži lietojama angļu valodas abbreviatūra frāzei best friends forever (labākie draugi uz mūžiem).

Ir vēl citi vārdi un frāzes dažādās valodās, kas iekrāsojas dažādās krāsās un izsauc dažādas animācijas. Piemēram, ja uzrakstīt komentārā congrats (apsveicu), tad burti šajā vārdā nokrāsosies persiku krāsā, bet, uzklikšķinot uz tā, parādās … labāk pamēģiniet paši 🙂

Starp citu, Facebook pievienoja šo funkciju jau 2017. gadā. Ja jūs rakstījāt BFF komentāros, bet vārds nekļuva zaļš, pārdzīvot drošību noteikti nav nepieciešams. Vai nu jums vienkārši ir novecojusi Facebook lietotnes versija, kas šo funkciju neatbalsta, vai arī jūs kādreiz esat atslēdzis Text Delight. Iespējams arī, ka tieši ar BFF stāsts ir galā, jo nesen tas atteicās nokrāsoties, kaut arī “congrats” kārtīgi mainīja krāsu.

Un kā tad ar datu aizsardzību?

Kas attiecas uz jūsu datu konfidencialitāti, tad dažādas regulas ir laba lieta, bet pašiem arī kaut kas jādara lietas labā. Tāpēc ieteicams atcerēties dažas lietas.

  1. Izveidojot kontus sociālajos tīklos, sekojiet līdzi tam, kādu informāciju jūs atstājat atvērtu. Ne visu par jums ir jāzina pat jūsu virtuālajiem draugiem.
  2. Atjaunināt Facebook lietotnes versiju (un arī pārlūkprogrammu, ja izmantojat tīmekļa versiju) joprojām ir tā vērts – novecojušās lietojumprogrammas var saturēt ievainojamības, kas pakļauj riskam jūsu kontu.
  3. Instalējot lietojumprogrammas, uzmanīgi izlasiet, kādas atļaujas tām ir vajadzīgas, un ļaujiet tām piekļūt tikai tiem datiem, bez kuriem tās nevar darboties.
  4. Visbeidzot, nedodiet trešo pušu lietojumprogrammām piekļuvi savam kontam sociālajā tīklā, pat ja tas šķiet ērti.

Rezumējums: patiesība vai mīts, ka rakstot komentāros “BFF” var pārbaudīt konta drošību?

Mīts. “BFF” ir tikai viena no frāzēm, kurām darbojas Text Delight animācija. Savukārt viltus ziņu autori tikai ekspluatē aktuālu tēmu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

71 − = 66

Uz augšu