Sākumlapa » Notikumi » Kā sievietēm klājas IT drošības jomā? Kaspersky kiberdrošības speciālistes atbildēs uz šo un daudziem citiem jautājumiem vietnē Reddit

Kā sievietēm klājas IT drošības jomā? Kaspersky kiberdrošības speciālistes atbildēs uz šo un daudziem citiem jautājumiem vietnē Reddit

Kamēr viena ziņa par Kaspersky ekspertu jaunatklātu ļaunprogrammatūru vai kiberspiegošanas kampaņu vēl nav īsti nozudusi no pasaules IT mēdiju slejām, parādās jau nākošā. Tā nenogurstoši strādā vairāku desmitu visā pasaulē izkaisītu dalībnieku komanda – Kaspersky Global Research and Analysis Team jeb GReAT. Nesen mēs lasījām par datoru aparātprogrammatūrā noslēptu kiberspiegu ļaunprogrammatūru, bet tagad šo ziņu jau aizēnojusi vēsts par šifrētāju Linux serveriem. Lai gan lielāko daļu šī darba GReAT vēl arvien veic vīrieši, komandā ir arī daiļā dzimuma pārstāves. Un jau šonedēļ mums būs iespēja virtuāli satik šīs kiberdrošības superekspertes, lai uzdotu jebkādus jautājumus.

Kaspersky pirmo reizi rīko pasākumu “Pajautājiet man jebko” (Ask Me Anything – AMA), kurā piedalīsies arī kiberdraudu speciālistes, kuras stādā elitārajā Globālajā pētniecības un analīzes grupā (GReAT). Pasākums notiks 12. novembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00 pēc Latvijas laika vietnē Reddit īpašā lapā un tajā piedalīsies vairāk nekā 10 GReAT dalībnieki.

Lai gan aizvien vairāk sieviešu uzsāk darbu kiberdrošības jomā un ieņem vadošus amatus, vīriešu skaits šajā nozarē joprojām ir lielāks – 3 vīrieši uz 1 sievieti. Dažādi pētījumi par nelielo sieviešu skaitu kiberdrošības nozarē liecina, ka daudzas jaunas sievietes nezina par karjeras iespējām IT drošības jomā un ka viņām nav paraugu, kuriem varētu sekot.

Lai kompensētu šo trūkumu, AMA tiešsaistes pasākumā piedalīsies GReAT sievietes: Nušina Šababa no Austrālijas, kura specializējas inženiertehniskajā analīzē un mērķtiecīgo uzbrukumu izmeklēšanā; drošības pētniece Asīla Kajala no Izraēlas un Marija Namestņikova, kura nesen kļuva par GReAT vadītāju Krievijā. Viņas atbildēs uz jautājumiem, piemēram, par to, kādā veidā kiberdrošības pasaule ir kļuvusi pretimnākošāka sievietēm un ko šī nozare piedāvā sievietēm, kuras pieņēmušas izaicinājumu – sargāt pasauli no kiberdraudiem.

“Mūsdienās tehnoloģijas attīstās ļoti ātri, un tas nozīmē, ka visā pasaulē ir milzīgs pieprasījums pēc speciālistiem dažādās kiberdrošības jomās. Tāpēc es uzskatu, ka jebkura jauna sieviete, kas interesējas par datorlietām, var atrast sev ideāli piemērotu darbu šajā nozarē,” saka Nušina Šababa. “Darbs kiberdrošībā ir ļoti iedvesmojošs. Kad tu velti laiku un pūles svarīga uzdevuma veikšanai un pārvari grūtības, lai atrastu savu ceļu, tieši tad tu jūties gandarīta un saproti, ka šis ceļš ir kaut kas vairāk nekā tikai ikdienas darbs.”

“Karjerai kiberdrošības jomā ir daudz priekšrocību. Šī nozare dāvā mācīšanās un izaugsmes iespējas, kā arī iespēju padarīt pasauli labāku un drošāku. Bet vēl svarīgāk ir tas, ka šī ir joma ļauj izpausties tavam radošajam garam, katru dienu apgūstot un pilnveidojot jaunas prasmes. Šajā darbā nav nevienas garlaicīgas dienas,” stāsta Asīla Kajala.

“Ne jau visos iesācēju darbos kiberdrošības jomā ir nepieciešams zinātniskais grāds — es savu karjeru kiberdrošībā sāku kā surogātpasta analītiķe, būdama sertificēta vācu valodas skolotāja. Izmantoju savu skolotājas pieredzi, lai piedalītos Kaspersky izglītības iniciatīvās un izstrādātu padomus visiem, kam ir interese par bērnu IT drošību. Kiberdrošība ļauj ikvienam šajā jomā strādājošajam katru dienas iemācīties kaut ko jaunu un pastāvīgi pilnveidoties,” piebilst Marija Namestņikova.

Papildus par gaidāmo AMA pasākumu varat lasīt šeit.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

21 + = 24

Uz augšu