Sākumlapa » Aizsardzība » Kaspersky atbalsta ENISA un FORTH organizēto TID vasaras skolu

Kaspersky atbalsta ENISA un FORTH organizēto TID vasaras skolu

Kā norādīts 19. progresa ziņojumā virzībā uz efektīvu un patiesu drošības savienību, Eiropas savienības digitālā vienotā tirgus stratēģijas (kas tika prezentēta 2015. gadā) pamatā ir uzticība, drošība un pasākumi, kuru mērķis ir uzlabot kiberdrošību. Direktīvas par tīklu un informācijas sistēmu drošību (TID direktīva) pieņemšana 2019. gada jūlijā iezīmēja vēl vienu svarīgu pavērsienu ceļā uz drošāku digitālo vidi Eiropā.

Šī kiberdrošības tiesību akta mērķis ir ieviest kopējus mūsdienīgus tīkla un informācijas drošības standartus visās ES dalībvalstīs, nosakot stingrākus sadarbības, riska pārvaldības un incidentu ziņošanas pienākumus ES līmenī, kā arī satuvinot visu 28 valstu kompetento iestāžu Datordrošības incidentu reaģēšanas komandas jeb CSIRT, Eiropas Komisiju un Eiropas Savienības Tīklu un informācijas drošības aģentūru (ENISA).

Kā pirmos šī ievērojamā saskaņošanas darba rezultātus var minēt vairākas iespaidīgas valsts un privātā sektora sadarbības iniciatīvas, kas vērstas uz kiberdrošības iespēju uzlabošanu valsts līmenī, informētības palielināšanu, kā arī ar TID saistītu apmācību un izglītības organizēšanu. Labs piemērs ir Tīklu un informācijas drošības (TID) vasaras skola, ko kopīgi organizē ENISA un FORTH jeb Pētniecības un tehnoloģiju fonds – Hellas.

 

 

Kaspersky kā globāla uzņēmuma misija ir uzticības un drošības kultūras popularizēšana Eiropā un visā pasaulē. Tādēļ uzņēmums ir ieinteresēts veicināt sarunas un viedokļu apmaiņu politikas, zinātnes un uzņēmējdarbības jomā. Turklāt viens no Kaspersky galvenajiem mērķiem ir uzlabot visu nozaru un iesaistīto personu spēju tikt galā ar kiberuzbrukumiem. Šie ir tikai daži no iemesliem, kādēļ Kaspersky atbalsta šā gada TID vasaras skolu, kas norisināsies Krētā, Grieķijā no 2019. gada 16. līdz 20. septembrim. Tās tēma – jaunāko tehnoloģiju drošības problēmas.

Krētā pulcēsies eksperti no visas pasaules, lai identificētu aktuālās problēmas, apdraudējumus un iespējas, ņemot vērā aktuālās norises TID pasākumos un politikā. Šo nozīmīgo pasākumu apmeklēs ES dalībvalstu un ES iestāžu politikas veidotāji, nozares lēmumu pieņēmēji un akadēmisko aprindu pārstāvji. Kaspersky 19. septembra pēcpusdienā vadīs divas apmācību sesijas par incidentu pārvaldību.

Rolands Sako no Kaspersky ICS CERT paskaidros, kā ļaundabīga programmatūra var ietekmēt industriālās kontroles sistēmas (ICS) un kā reaģēt krīzes situācijā. Viņš dalīsies pieredzē, kas iegūta, reaģējot uz ICS incidentiem un piedaloties tiesu lietās. Pēc īsa metodoloģijas izklāsta viņš paskaidros, kā ar ICS nesaistīta ļaunprātīga programmatūra var būtiski ietekmēt kritisko infrastruktūru. Kā piemēru Sako analizēs incidentu, kur ICS CERT novērsa uzbrukumu cementa rūpnīcai – šajā gadījumā informāciju par to, kas īsti noticis, komanda spēja iegūt no viena vienīga PCAP faila. Viņš arī sniegs detalizētu labi zināmā WannaCry gadījuma analīzi.

Kaspersky Global Emergency Response Team vadītājs Konstantīns Sapronovs analizēs vairākas reālas incidentu reaģēšanas lietas. Viņš parādīs, ka mūsdienās kiberuzbrukumi tiek vērsti pret visiem uzņēmējdarbības veidiem visā pasaulē. Katra lieta tiks sīki izklāstīta, ietverot, piemēram, sākotnējos uzbrukuma punktus, izmantotos sānu kustības paņēmienus, kā arī izmeklēšanā pielietotos rīkus. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par aktuālajām incidentu tendencēm, kas pamatotas ar ekspertu ikdienas novērojumiem.

Izmantoti Kaspersky materiāli.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 27 = 36

Uz augšu