Sākumlapa » Aizsardzība » Kaspersky Lab ICS eksperti palīdz ENISA izstrādāt lietu interneta drošības rekomendācijas

Kaspersky Lab ICS eksperti palīdz ENISA izstrādāt lietu interneta drošības rekomendācijas

Lai reaģētu uz mūsdienās pieaugošo lietu interneta (Internet of Things, IoT) apdraudējumu izplatību un konsolidētu zināšanas nozarē, Kaspersky Lab eksperti kopā ar Eiropas Savienības Tīklu un informācijas drošības aģentūru (ENISA) un citiem vadošo tirgus dalībnieku pārstāvjiem sagatavojuši ieteikumus par kritiskās infrastruktūras aizsargāšanu.

 

 

2017. gada novembrī ENISA publicēja ziņojumu „Galvenās drošības rekomendācijas lietu internetam kritiskās informācijas infrastruktūras kontekstā”, kurā Eiropas organizācijām piedāvā padomus par lietu interneta drošību, ņemot vērā tādus faktorus kā kritiskās infrastruktūras sarežģītību un tagadējos kiberapdraudējumus un lietu interneta aizsardzības sistēmu risinājumus.

Kaspersky Lab pārstāvji kā ENISA lietu interneta drošības ekspertu grupas (IoTSEC) dalībnieki palīdzēja ar saviem ieteikumiem sastādīt šo ziņojumu. Tajā aģentūra nosprauž ES iestāžu, lieti interneta aparatūras ražotāju un programmatūras izstrādātāju politiku.

Kaspersky Lab IoTSEC eksperti sniedza savus ieteikumus gan ES politikas veidotājiem, gan lietu interneta aparatūras un programmatūras izstrādātājiem. ES politikas veidotājiem Kaspersky Lab eksperti piedāvā šādas galvenās drošības rekomendācijas:

  • koncentrēties uz ieteikumiem, vadlīnijām un sertifikācijas prasībām konkrētā nozarē, nevis izmantot holistisku pieeju;
  • veikt standartizāciju ES robežās, visā ES ieviest vienotu lietu interneta terminoloģiju un starptautisko datordrošības standartu taksonomiju;
  • aktīvi sadarboties ar nozares uzņēmumiem un iesaistīt privāto sektoru politikas veidošanā, izmantojot pastāvošās nozares apvienības un grupas, piemēram, AIOTI;
  • pieņemt vairāku pakāpju aizsardzības sistēmu pret kiberapdraudējumiem kā ļoti svarīgu lietu interneta ierīcēm.

Tiem, kuri strādā ar lietu interneta sistēmām, Kaspersky Lab eksperti iesaka veikt šādus pasākumus, lai uzlabotu drošību:

  • nodrošināt, lai visiem darbiniekiem būtu pietiekamas zināšanas un prasmes datordrošības jomā un lai regulāri tiktu veikta šo zināšanu un prasmju pārbaude;
  • nodrošināt datu savietojamību ar drošu un automātisku atjaunināšanas sistēmu. Lietu interneta aparatūras ražotājiem un programmatūras izstrādātājiem nepieciešams ieviest piegādes ķēdes risku vadības politiku un paziņot datordrošības prasības saviem piegādātājiem un partneriem;
  • ieviešanas procesā veikt koda pārbaudi, lai samazinātu kļūdu daudzumu produkta galīgajā versijā, vienlaikus cenšoties identificēt ļaunprogrammatūras ievadīšanas vai autentifikācijas apiešanas mēģinājumus.

Visus ieteikumus par lietu interneta kritiskās infrastruktūras aizsargāšanu var lasīt ENISA ziņojumā šeit. Vairāk par Kaspersky Lab industrialās datordrošības risinājumiem un pieredzi var uzzināt vietnē https://ics.kaspersky.com/.

Par ENISA
Eiropas Savienības Tīklu un informācijas drošības aģentūra (ENISA) ir Eiropas datordrošības zināšanu centrs. Pārvaldes galvenā mītne atrodas Grieķijas pilsētā Heraklionā, Krētas salā, bet tās operatīvais birojs ir Atēnās. Pārvalde cieši sadarbojas ar dalībvalstīm un privāto sektoru, sniedz padomus un izstrādā risinājumus. Tās darbība aptver Eiropas datordrošības mācības, valstu datordrošības stratēģijas izstrādāšanu, CSIRT sadarbību un kapacitātes palielināšanu, kā arī pētījumus par drošas mākoņskaitļošanas ieviešanu, par datu aizsardzības problēmām, privātuma nostiprināšanas tehnoloģijām un par privātumu jaunajās tehnoloģijās, par elektronisko identifikāciju un uzticamības pakalpojumiem, kā arī par datordraudu noteikšanu un citiem jautājumiem. Vēl ENISA palīdz izstrādāt un ieviest Eiropas Savienības politiku un likumdošanu tīklu un informācijas drošības jomā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

55 − 54 =

Uz augšu