Sākumlapa » Notikumi » Kaspersky Lab Starptautiskā caurredzamības iniciatīva virzās uz priekšu (papildināts)

Kaspersky Lab Starptautiskā caurredzamības iniciatīva virzās uz priekšu (papildināts)

2017. gada oktobrī Kaspersky Lab izziņoja Starptautiskās caurredzamības iniciatīvu, lai pierādītu, ka uzņēmumam nav nekā slēpjama, un lai klienti varētu uzticēties, ne tikai klausoties vārdos, bet arī redzot darbus. Tas notika pēc tam, kad pret Kaspersky Lab tika vērsts masīvs uzbrukums ar mediju un politiķu starpniecību, kas korelēja ar Kaspersky Lab ekspertu atklājumiem valstu līmeņa spiegošanas kampaņu jomā un uzņēmuma vadītāja paziņojumiem, ka Kaspersky Lab neatkāpsies no ilggadējās politikas detektēt visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no tās izcelsmes un mērķa.

Par to, ka reputāciju graujošajiem apgalvojumiem par Kaspersky Lab nav apstiprinājumu, ir norādījuši ļoti daudzi, sākot ar amatpersonām no ASV Iekšzemes drošības departamenta, Interpola, Eiropola, Eiropas Savienības Tīklu un informācijas drošības aģentūras (ENISA), Eiropas Komisijas; analītiķiem no Gartner, IDC līdz pat Vācijas iekšlietu ministram, Beļģijas premjerministram un Francijas Nacionālās kiberdrošības aģentūras ģenerāldirektoram (lasiet: Kaspersky Lab: pārbaudīts, caurredzams, neatkarīgs).

 

 

Lai novērstu uzbrukumus reputācijai nākotnē, uzņēmums Kaspersky Lab uzsāka savu Starptautisko caurredzamības iniciatīvu, kuras ietvaros uzņēmuma infrastruktūra tiek pārvietota uz Šveici, pakļauta auditam un nodota pastāvīgā autoritatīvas trešās puses uzraudzībā, kā arī ir ieplānots atvērt trīs caurredzmības centrus Eiropā, ASV un Āzijā.

 

 

Kā ir norādījis IDC Eiropas drošības asociētais pētījumu direktors Dominiks Trots par uzņēmumu Kaspersky Lab, “tas ir apsteidzis citus lielākos drošības risinājumu ražotājus caurredzamībā (transparency). Par to liecina Kaspersky Lab Starptautiskā caurredzamības iniciatīva…”.

Atjauninājums: 2019. gada 2. aprīlī

Kaspersky Lab Starptautiskā caurredzamības iniciatīva veiksmīgi attīstās. Šodien uzņēmums informē par otrā Caurredzamības centra atklāšanu. Tas atradīsies Madridē, Spānijā un tā uzdevums būs nodrošināt plašāku informāciju par Kaspersky Lab produktu un tehnoloģiju darbības principiem. Papildus tam, jaunais centrs kalpos arī kā apmācību centrs, kurā viesi varēs iepazīties ar Kaspersky Lab produktu portfeli, inženiertehniskajiem risinājumiem un datu apstrādes metodēm. Pirmie apmeklētāji centrā tiks gaidīti jūnijā. 2020. gadā tiek plānots atvērt Caurredzamības centrus arī Āzijā un Ziemeļamerikā.

Tiek veikta arī Kaspersky Lab datu apstrādes infrastruktūras pārvietošana. Uzņēmums jau ir pārcēlis uz Šveici saņemošo infrastruktūru un plāno pabeigt uzglabāšanas struktūras pārcelšanu līdz 2. ceturkšņa beigām. Pilnībā Eiropas klientu datu apstrādes pārcelšanu paredzēts pabeigt līdz šī gada beigām.

Papildus tam Kaspersky Lab ir publicējis brīvprātīgas trešās puses veiktu Krievijas likumdošanas aktu un to ietekmes uz Kaspersky Lab darbību novērtējumu. Novērtēšanu vadīja Dr. Kadžs Hobers, starptautisko ieguldījumu un tirdzniecības likumu profesors, Krievijas likumdošanas eksperts no Upsalas universitātes Zviedrijā. Analīzes galvenie secinājumi ir sekojoši:

  • Federālās Drošības dienests (FSB) Krievijā var aicināt Kaspersky Lab sadarboties, taču kompānijai nav obligāti jāpiekrīt šādai sadarbībai;
  • likumdošanā noteikts, ka obligāti šāda veida dalība operatīvās izmeklēšanas pasākumos jāņem tikai tām kompānijām, kuras nodrošina elektronisko sakaru pakalpojumus, bet Kaspersky Lab ar to nenodarbojas;
  • likumi, kas piespiež kompānijas uzglabāt savus datus Krievijā un nodrošināt FSB piekļuvi datiem un šifrēšanas atslēgām (lai datus atšifrētu), attiecas tikai uz telekomunikāciju kompānijām, bet Kaspersky Lab nav telekomunikāciju kompānija.

Un visbeidzot – Kaspersky Lab ir uzlabojis savu programmu Bug Bounty, pievienojot tai Kaspersky Password Manager un Kaspersky Endpoint Security Linux sistēmām, kā arī iekļāvis dažus citus produktus pārlūkošanai pieejamo programmu klāstā. Līdz šim brīdim ir atklātas vairāk nekā 50 kļūdas, par kurām programmas ietvaros ticis ziņots un pētniekiem izmaksāts atlīdzībā par šo darbu vairāk nekā 17 000 USD.

 

Pirmais Caurredzamības centrs ir atvērts (2018. g. 13. novembris)

Pirmais Kaspersky Lab Caurredzamības centrs ir oficiāli atvērts. Autorizētas trešās puses tagad tur var piekļūt programmatūras kodam, atjauninājumiem un apdraudējumu atklāšanas noteikumiem.

Sākot no šīs dienas, ļaunprogrammatūras un aizdomīgie faili, ar  kuriem brīvprātīgi dalās Kaspersky Lab lietotāji no Eiropas, tiek apstrādāti divos pasaules klases datu centros Cīrihē.

Kā tika solīts, Kaspersky Lab ir vienojies ar vienu no Big Four profesionālo pakalpojumu uzņēmumiem par apdraudējumu atklāšanas noteikumu datubāzes izveides un izplatīšanas audita veikšanu saskaņā ar SSAE 18 standartu, lai gūtu neatkarīgu apliecinājumu industrijas augstākās drošības praksei.

 

Kādā stadijā Starptautiskās caurredzamības iniciatīva atrodas šobrīd (2018. g. 11. novembris)?

Kaspersky Lab jau ir realizējis dzīvē svarīgu jaunievedumu – paaugstinājis atlīdzību par programmatūrā atrastu kļūdu līdz $100,000. Tam jāpadara Kaspersky Lab programmatūru vēl drošāku un uzticamāku. Tagad var ziņot, ka lietas virzās uz priekšu un uzņēmums ir uzsācis jauna Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas etapa realizāciju dzīvē — Kaspersky Lab ir uzsācis uzstādīt aprīkojumu, kas nepieciešams lietotāju datu apstrādes pārcelšanai uz Eiropu.

Kaspersky Lab ir parakstījis līgumus ar diviem Eiropas pakalpojumu nodrošinātājiem — Interxion un NTS — kuri parūpēsies par serveru izmitināšanu. Ņemot vērā sabiedriskā un privātā sektora ieinteresēto pārstāvju bažas par nesankcionētu piekļuvi klientu datiem, šajos datu centros, kas izvietoti Cīrihē, Šveicē, līdz 2018. gada beigām tiks izveidota jauna tipa infrastruktūra, kas nepieciešama klientu informācijas apkopošanai, apstrādei un uzglabāšanai. Eiropas klientu datu apstrādes un uzglabāšanas sistēmu pārvietošana jau ir uzsākta un pēc tam šim procesam tiks pakļautas arī citu valstu klientu dati.

Šveice ir pazīstama arī ar tās inovatīvo un attīstīto IT sfēru, kā arī ar striktajiem noteikumiem attiecībā uz datu pieprasījumiem no varas iestāžu puses. Tātad klientu dati tiks uzglabāti un apstrādāti vienā no visdrošākajām vietām pasaulē.

Nākamais Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas solis

Tiek izstrādāti arī citi Kaspersky Lab Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas elementi. Uzņēmums plāno atvērt Šveicē savu pirmo Caurredzamības centru. Tas patlaban tiek veidots un tiks atvērts šī gada 13. novembrī.

Kaspersky Lab plānos ietilpst arī programmatūras un apdraudējuma noteikšanas noteikumu datubāzes salikšanas (assembly) procesa pārcelšana uz Šveici (sīkāk par to jūs varat izlasīt šeit). Tomēr visam, kas saistīts ar nesankcionētu piekļuvi lietotāju informācijai, ir augstāka prioritāte, tādēļ šī plāna realizācija tiks uzsākta pēc datu pārcelšanas procesa sākuma.

Ir izlemts pārvietot arī sistēmas, kas nodarbojas ar citu valstu lietotāju datu apstrādi. Tas ir visai sarežģīts process, tādēļ, lai līdz minimumam samazinātu klientu datu potenciālā apdraudējuma risku, viss tiks veikts pakāpeniski. Tādēļ Kaspersky Lab pievērsīsies šim uzdevumam pēc tam, kad būs pabeigta Eiropas pilsoņu datu apstrādes sistēmu pārcelšana uz Šveici. Pēc pārcelšanās tiks uzsākta arī pirmkoda un iekšējo procesu caurskatīšana, kurā paredzēts pieaicināt trešo pusi.

Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas realizācija dzīvē priekš Kaspersky Lab ir ļoti svarīgs solis. Uzņēmumā ir pilnīgi pārliecināti, ka ieguldīt savu laiku un pūles šajā ilgstošajā procesā ir nepieciešams tādēļ, lai pierādītu, ka Kaspersky Lab ir pilnībā caurredzams un neatkarīgs. Parādoties jaunai informācijai par notiekošajiem procesiem Starptautiskās caurredzamības iniciatīvas ietvaros, AntiVirus.LV tiks publicēta papildus informācija.

Tuvākais notikums, kā jau tika minēts augstāk, ir pirmā Caurredzamības centra atvēršana 2018. gada 13. novembrī. Šajā dienā ir paredzēta virkne pasākumu un vienu no tiem, ekspertu diskusiju, ko moderēs Deutsche Welle korespondente, jums ir iespēja vērot tiešsaistē vai vēlāk noskatīties ierakstā.

 


 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

4 Komentāri

  1. Jūs kaukā nepareiz sūkājt!
    CERT.lv normāl nozog naudiņ no budžet, a jūs?

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

68 − 62 =

Uz augšu