Sākumlapa » Notikumi » Kaspersky Lab vadītājs: mēs detektējam visu ļaunprogrammatūru un mediju uzbrukumi nekad mūs no tā neatturēs (papildināts)

Kaspersky Lab vadītājs: mēs detektējam visu ļaunprogrammatūru un mediju uzbrukumi nekad mūs no tā neatturēs (papildināts)

Drusku vairāk kā pirms gada, pēc tam kad pār Kaspersky Lab ar ASV mediju starpniecību bija nolijis dažādu apvainojumu lietus ar atsaucēm uz anonīmiem avotiem, bet ASV Iekšzemes drošības departamenta pārstāve jau bija atzinusies (skat. video), ka viņas iestādes rīcībā nav apstiprinājumu presē izskanējušajiem apvainojumiem, Kaspersky Lab vadītājs preses konferencē Londonā izdarīja vairākus paziņojumus. Viens no tiem skanēja tā: “Šie mediju uzbrukumi nekad mūs neapturēs.

 

Šogad izdevuma CRN ASV redakcija ierindojusi Jevgeņiju Kasperski starp TOP 25 vadītājiem inovatoriem IT industrijā.

Šogad izdevuma CRN ASV redakcija ierindojusi Jevgeņiju Kasperski starp TOP 25 vadītājiem inovatoriem IT industrijā.

Minētais paziņojums preses konferencē jāskata kādas citas frāzes kontekstā, kas ir daudzkārt izskanējusi Kaspersky Lab vadītāja mutes: “Mēs detektējam visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no tās mērķa un izcelsmes“. Skan skaļi, bet palūkosimies uz uzņēmuma atklāto un publiskoto valsts līmeņa spiegošanas/sabotāžas programmatūras portfeli. Tas ir vairāk kā iespaidīgs.

Kaspersky Lab pastāvīgi seko līdzi vairāk par simts vissarežģītāko kiberapdraudējumu (Advanced Persistent Threat – APT) rīkotāju kampaņu un aktivitāšu visā pasaulē. Ieskatam par darbu apjomu, ko veic Kaspersky Lab GReAT komandas eksperti no visas pasaules, lūk, uzskaitījums ar apdraudējumiem, par kuriem GReAT komanda ir ziņojusi, un valoda, kādu attiecīgajā gadījumā izmantojuši kiberuzbrucēji:

Patiesībā šo pārskatu ir daudz vairāk un tie lielākoties ir pieejami klientiem kā pakalpojums Kaspersky Threat Intelligence uz parakstīšanās bāzes.

Šajā iespaidīgajā portfelī, kur aiz katra nosaukuma stāv ļoti sarežģītas valsts līmeņa spiegošanas un sabotāžas kampaņas, arī atrodas tas konflikta iemesls vai pat iemesli, kas izraisīja uzbrukumus uzņēmumam. Kā raksta Vācijas medijs heise Security: “Kaspersky noteikti ir kā dzelksnis daudzu valstu izlūkdienestiem. Kā neviens cits antivīrusu ražotājs, Kaspersky ir apņēmies apkarot ļaunprogrammatūru, pat ja tā nāk no valdības aģentūrām.”

Flame atklāšanai sekoja negatīva publikācija, Equation un Regin – publikācijas sāka birt kā no pārpilnības raga. Vai jūs zināt, kas, piemēram, ir Regin (lasiet Top German official infected by highly advanced spy trojan…)? Spiegu programmatūra Regin bija iefiltrēta Belgacom telekomunikāciju uzņēmumā, kas nozīmēja piekļuvi Briseles iestāžu komunikācijām!!! Aiz daudziem no nosaukumiem stāv ar Kremļa dienestiem saistīta ļaunprogrammatūra, kuras rosība ir konstatēta arī Latvijā un Kaspersky Lab risinājumi to daudzkārt ir detektējuši un atvairījuši, piemēram, Turla 2015. gadā.

 

Spiegošanas programmatūras Turla uzbrukumus Kaspersky Lab ir atvairījis arī Latvijā.

Spiegošanas programmatūras Turla uzbrukumus Kaspersky Lab ir atvairījis arī Latvijā.

Kāpēc mēs atkal par to visu runājam? Iemesls vienkāršs – ir atjaunošies uzbrukumi medijos Kaspersky Lab virzienā! Tāpēc mēs vēlreiz vēršam uzmanību uz Kaspersky Lab vadītāja nostāju. Kaspersky Lab NEMAINĪS savu uzvedību mediju uzbrukumu rezultātā un turpinās darboties atbilstoši pamatprincipam detektēt visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no tās mērķa un izcelsmes!

Tiem, kuri domā, ka varēs kaut ko ietekmēt, rīkojot netīrus uzbrukumus Kaspersky Lab reputācijai, kuras nevainojamību apstiprina neskaitāmu klientu uzticība (lasiet Kaspersky Lab otro gadu pēc kārtas nosaukts kā „Gartner Peer Insights klientu izvēle” galiekārtu drošībā), dziļi maldās. Jūs varat ietekmēt domas kādai cilvēku grupai uz kādu laiku, bet riskējat sabojāt savu reputāciju uz visiem laikiem!

Ir vēl kas ĻOTI SVARĪGS sakāms šajā sakarā. Lai turpmāk aizsargātu sevi aiz paaugstinātas neitralitātes sienas, Kaspersky Lab dodas uz Šveici. Tas nozīmē, ka uzņēmuma mākoņinfrastruktūra, ar kuru sazinās klientu ierīces, ja klienti to brīvprātīgi izvēlas, tiek pārvietota uz Šveici, kurai ir 200 gadu neitralitātes vēsture un stingri datu aizsardzības likumi. Uz Šveici tiek pārvietota arī produktu salikšanas līnija un tas viss nodots trešās puses auditora pārraudzībā. Tas nozīmē, ka Kaspersky Lab produkti tuvojas vēl nebijušam pasaulē uzticamības standartam un ne velti IDC Eiropas drošības asociētais pētījumu direktors Dominiks Trots par uzņēmumu Kaspersky Lab saka, ka “tas ar savu atklātumu un pārredzamību pārspēj pārējos lielos drošības risinājumu piegādātājus.”.

 

Vairāk par to, ko nepamatoto apvainojumu un Kaspersky Lab uzticamības sakarā saka valstu un institūciju amatpersonas un citi avoti, lasiet šeit.

 

Papildinājums 2019. gada 29. martā.

Atkal ir pienācis brīdis, kad spiegu/sabotāžas programmatūras radītājiem un izmantotājiem, viņu dezinformācijas kampaņu apmātajiem vai lobētajiem izpalīgiem ir jāatgādina – Kaspersky Lab darbības pamatprincips ir VISU kiberuzbrukumu atvairīšana neatkarīgi no to izcelsmes un mērķa un tas netiks mainīts, lai kādus netīrus centienus viņi neizdarītu.

 

ASV kiberdrošības izdevuma SC Media 30 gadu jubilejas balva kaegorijā "Most Important Cybersecurity Discoveries by a Company Research Team".

ASV kiberdrošības izdevuma SC Media 30 gadu jubilejas balva kategorijā “Most Important Cybersecurity Discoveries by a Company Research Team”.

Pamatprincipu atklāt visu nupat uzsvēra uzņēmuma vadītājs, atzīmējot apbalvojuma saņemšanu Kaspersky Lab Globālās analīzes un izpētes komandai (GReAT).

 

 

Kaspersky Lab Globālās analīzes un izpētes komanda (GReAT) – tie ir vairāki desmiti ekstraklases kiberdrošības ekspertu, kuri darbojas visās pasaules malās un kuri ir pazīstami ar neskaitāmiem dažāda mēroga vissarežģītāko kiberuzbrukumu atklājumiem, kas ir izmainījuši visas pasaules attieksmi pret dažādiem kiberapdraudējumu veidiem.

Viens no GReAT pētniekiem, Jornts van der Vīls, tikko viesojās Rīgā. Viņa kontā, piemēram, ir šifrējošā izspiedējvīrusa CoinVault uzbrukumu atšķetināšana, kas beidzās ar vaininieku arestu. Jornta prezentācijā šoreiz pavīdēja ekrānuzņēmums ar “novēlējumu” no ļaunprogrammatūras autoriem.

 

Ļaunprogrammatūra BlackEnergy, kurā redzams "novēlējums", tikusi izmantota uzbrukumos industriālajām kontroles sistēmām, arī Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai.

Ļaunprogrammatūra BlackEnergy, kurā redzams “novēlējums”, tikusi izmantota uzbrukumos industriālajām kontroles sistēmām, arī Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai.

Kamēr vieni kiberuzbrucēji izliek savu niknumu komentāros ļaunprogrammatūras kodā, citi diemžēl to dara daudz plašākā un nopietnākā veidā ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību. Mums jau ir detalizēts raksts par to, kas notika pēc tam, kad Kaspersky Lab atklāja liela apjoma spiegošanas kampaņu desmitos valstu. Un mēs rakstīsim par to vēl, apskatot visus lielākos gadījumus. Bet tagad vēlreiz atgādinājums – nekāda zākāšanās, apmelošana, nomelnošana utt. nemainīs Kaspersky Lab nostāju atklāt visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no tās izcelsmes un mērķa!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Lietoju šos produktus un esmu apmierināts ar tiem

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

4 + 1 =

Uz augšu