Sākumlapa » Aizsardzība » Kiberaizsardzība medicīnai pandēmijas laikā: Kaspersky atbalsta veselības aprūpes iestādes ar bezmaksas produktu licencēm

Kiberaizsardzība medicīnai pandēmijas laikā: Kaspersky atbalsta veselības aprūpes iestādes ar bezmaksas produktu licencēm

Pašlaik medicīnas iestādes mobilizē visus spēkus, un daudzās valstīs ievērojami augusi veselības aprūpes sistēmas noslodze. Šādos apstākļos sevišķi izšķirīga kļūst medicīnas iekārtu darbības stabilitāte un informācijas piekļuves nepārtrauktība, kā arī pacientu personas datu aizsardzības nodrošināšanas jautājumi. Tāpēc uzņēmums Kaspersky ir paziņojis par vairāku pamata galiekārtu drošības produktu bezmaksas pieejamību medicīnas iestādēm, lai palīdzētu tām palikt pasargātām no kiberdraudiem pandēmijas laikā.

 

 

Šajā laikā ārsti dara visu, lai apturētu epidēmiju un izārstētu cilvēkus. Diemžēl kibernoziedznieki epidēmiju uztver kā papildu iespēju. Tāpēc šobrīd medicīnas iestādēm vairāk nekā jebkad ir nepieciešama spēcīga informācijas infrastruktūras aizsardzība.

 

Incidenti

Izmantojot to, ka tagad visi uztraucas par koronavīrusu, pikšķerētāji ir uzsākuši intensīvi ekspluatēt šo tēmu. Tā vēl būtu pusbēda – galu galā, ja nebūtu koronavīrusa, tad viņi būtu izmantojuši kādu citu iemeslu. Bet ir tādi, kas mēģina uzbrukt ārstniecības iestāžu informācijas infrastruktūrai.

 

Brno Universitātes slimnīca

Slimnīca Čehijas pilsētā Brno pagājušajā nedēļā ziņoja par kiberuzbrukumu. Tā nav atklājusi sīkāku informāciju par notikušo, taču slimnīcas pārstāvji apgalvo, ka uzbrukums izraisījis datu bāzes problēmas. Slimnīca var izmeklēt pacientus, bet nevar saglabāt medicīniskos datus serverī. Tai nācās arī atcelt vairākas operācijas un novirzīt pacientus uz citām iestādēm. Turklāt Brno Universitātes slimnīca ir viens no lielākajiem Čehijas koronavīrusu testēšanas centriem, kas varēja padaraīt notikušo kiberincidentu par dzīvības vai nāves jautājumu.

 

ASV Veselības un cilvēku pakalpojumu departaments

ASV Veselības un cilvēku pakalpojumu departaments (HHS) acīmredzot arī cieta kiberuzbrukumā svētdienas vakarā, 13. martā. Bloomberg ziņoja, ka noticis masīvs izkliedētais pakalpojumatteices (DDoS) uzbrukums, kura mērķis bija sabotēt normālu HHS serveru darbību, “graujot reakciju uz koronavīrusu pandēmiju”. Tā kā departamentam ir jākoordinē koronavīrusa apkarošanas centieni, šāds uzbrukums var nodarīt daudz lielāku kaitējumu nekā parasti.

 

Medicīnas darbinieku datu medības

Kaspersky jau vairākas nedēļas novēro ar koronavīrusu saistītas pikšķerēšanas gadījumus, un Sky News nesen rakstīja par diezgan neparastu pikšķerēšanas kampaņu, kas orientēta tieši uz medicīnas personālu. Vairāku iestāžu darbinieki saņēma vēstules, ko it kā bija sūtījuši iekšējie IT dienesti. Vēstulēs tika ziņots par koronavīrusa semināru un tajās bija reģistrācijas saite. Šī saite noveda pie pikšķerēšanas lapas, kas bija maskēta kā Microsoft Outlook Web App, kurā uzbrucēji vāca e-pasta pieejas datus. Kur un kā kibernoziedznieki izmantos šos datus, vēl nav zināms.

 

Aizsargāt medicīnu

Šis ir laiks, kad medicīnas darbinieki, veicot savu darbu, sargā mūs visus no koronavīrusa. Tādēļ medicīnas iestādēm visā pasaulē Kaspersky piedāvā bezmaksas licences uz sešiem mēnešiem. Šeit ir to produktu saraksts, uz kuriem attiecas sešu mēnešu bezmaksas licenču piedāvājums:

Lai iegūtu licences, medicīnas iestāžu pārstāvji var sazināties ar Kaspersky izplatītāju vai partneriem Latvijā, kā arī var nosūtīt pieteikumu lapā “Free protection for medical organizations“.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

9 + = 11

Uz augšu