Sākumlapa » Notikumi » Kiberspiegu atklājēji no GReAT, “Pajautājiet viņiem jebko 2.0”

Kiberspiegu atklājēji no GReAT, “Pajautājiet viņiem jebko 2.0”

12. novembrī Kaspersky Globālā pētniecības un analīzes grupa dodas uz Reddit, lai piedalītos forumā “Pajautājiet man jebko” (Ask Me Anything).

Pēdējos četros gados daudz kas ir mainījies. Esam pieredzējuši, kā plaši izplatīti izspiedējvīrusi un failu dzēsēji strauji pārņem internetu. Robottīkli rok kriptovalūtu un ir gatavi mainīt vēlēšanu rezultātus. Biznesa braucieni ir pārtraukti, jo vīruss izraisījis globālu pandēmiju.

Bet vai zināt, kas nav mainījies? Tā ir Kaspersky Globālā pētniecības un analīzes grupa (GReAT) un tās centieni būt soli priekšā kibernoziedzniekiem virtuālajā un fiziskajā pasaulē.

Kāds tam visam sakars ar atmiņām par pasauli pirms četriem gadiem? Nedaudz vairāk nekā pirms četriem gadiem jau notika saruna ar GReAT dalībniekiem, kuri ieradās Reddit, lai vienu vai varbūt divas stundas atbildētu uz jautājumiem. Taču jautājumu bija tik daudz, ka grupa atbildēja uz tiem vairāk nekā četras stundas (varat pārlasīt šo sarunu šeit).

Kaspersky GReAT direktors Kostins Raiu.

Četru gadu laikā daudz kas ir mainījies, bet dažas lietas palikušas tādas pašas: 12. novembrī atkal tiek rīkots “Ask Me Anything” ar GReAT 2.0, un tā atkal būs iespēja pajautāt pētnieku grupai pilnīgi visu.

Pievienojieties GReAT 12. novembrī plkst. 15:00 pēc Latvijas laika, kad Kostins Raiu, Vitālijs Kamluks, Braiens Bartolomjū, Nušina Šababa, Asīla Kajala, Ivans Kvjatkovskis, Marija Namestnikova, Dmitrijs Bestuževs, Dens Demeters, Igors Kuzņecovs un Kurts Baumgartners forumā atbildēs uz jebkuru jautājumu. Jums būs jāpiesakās vietnē Reddit un AMA lapā jāuzdod savus jautājumus.

Par Kaspersky GReAT

Kaspersky Globālā izpētes un analīzes grupa (GReAT), kas dibināta 2008. gadā, darbojas, atklājot valsts līmeņa kiberapdraudējumus (APT) ar krievu, angļu, ķīniešu, franču un citu valodu pazīmēm to rīkos. Šodien GReAT sastāv no vairāk kā 40 ekspertiem, kas strādā visā pasaulē. Elitārā drošības ekspertu komanda ar savu kompetenci nodrošina uzņēmuma līderību antivīrusu izpētē un inovācijās. Ikdienā GReAT eksperti seko līdzi vairāku simtu dažādu APT aktivitātēm un regulāri publicē pētījumus un pārskatus (lasiet: Control-Alt-bez Delete: atklāta kiberspiegošanas kampaņa ar aparātprogrammatūras ļaunatūras izmantošanu). Daļa no pētījumiem ir pieejama kā maksas pakalpojums Kaspersky APT_Intelligence_Reporting.

Neskatoties uz uzbrukumiem uzņēmuma reputācijai (un arī mēģinājumiem personīgi ietekmēt GReAT dalībniekus) pēc lielu kiberspiegošanas kampaņu izpētes un publiskošanas, Kaspersky GReAT komanda konsevekventi realizē uzņēmuma darbības pamatprincipu – atklāt visu ļaunprogrammatūru neatkarīgi no izcelsmes un mērķa! ASV kiberdrošības izdevums SC Media savā 30. gadadienā ir izteicis atzinību Kaspersky Globālās izpētes un analīzes grupai ar apbalvojumu par tās atklājumiem, kas ir mainījuši pasaules attieksmi pret sarežģītiem mērķētiem apdraudējumiem.

Kaspersky Globālā pētniecības un analīzes komanda (GReAT) sīvā konkurencē ir ieguvusi Industry Team of the Year (Nozares gada komanda) titulu ikgadējā kiberdrošības konkursā Cyber Security Awards 2020, tā apstiprinot savu svarīgo lomu kā nozares līderis globālo apdraudējumu atklāšanas jomā. Komanda guva atzinību šī gada konkursā Cyber Security Awards par nemainīgi augsto kompetences līmeni šajā jomā, kā arī par savu reakciju uz Covid-19 pandēmiju, kuras laikā kibernoziedznieki daudz biežāk uzbrūk gan uzņēmumiem, gan to klientiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

25 − 18 =

Uz augšu