Sākumlapa » Notikumi » Kiberuzbrukumā Lietuvas Ārlietu ministrijai nozagti “svarīgi dokumenti”

Kiberuzbrukumā Lietuvas Ārlietu ministrijai nozagti “svarīgi dokumenti”

Iespējamais kiberuzbrucējs platformā RaidForums, ko izmanto arī kibernoziedznieki, ir paziņojis, ka viņš pārdos vairāk nekā 1,6 miljonus e-pasta ziņojumu un dažādus dokumentus, kas nozagti no Lietuvas Ārlietu ministrijas.

ziņo Lietuvas Nacionālā radio un televīzijas vietne LRT.lt, ministrija apstiprināja, ka ir noticis kiberuzbrukums, taču plašākus komentārus nesniedza. Tikmēr Lietuvas prezidenta galvenā padomniece ārpolitikas jautājumos Asta Skaisgirīte stāsta, ka no Ārlietu ministrijas ir nozagti “svarīgi dokumenti”.

Saskaņā ar Lietuvas Nacionālā radio un televīzijas vietnes publicēto informāciju foruma lietotājs apgalvo, ka dokumenti ietver “gatavošanos karam ar Baltkrieviju”, ieskaitot “kodolieroču triecienu”. Pagaidām nav skaidrs, kādi dokumenti ir nozagti un vai tie ir īsti. Iepriekšējās liela mēroga noplūdēs, kas, iespējams, ir saistītas ar Krievijas hakeriem, ir bijuši reālu un viltotu dokumentu sajaukumi.

Uzbrukums sakrita ar nemieriem Rūdninku migrantu nometnē, kā arī pie Lietuvas parlamenta. Augstākās amatpersonas, tostarp iekšlietu ministrs un prezidenta birojs, apgalvo, ka notikumi var būt saistīti.

Noplūdusī informācija “var nodarīt nopietnu kaitējumu, pirmkārt, sabiedrotajiem”, teica Lietuvas prezidents Gitans Nausēda intervijā ziņu vietnei Delfi.lt. “Bet tas ir potenciāls kaitējums, ko es joprojām nevaru publiski atklāt.”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

24 − 17 =

Uz augšu