Sākumlapa » Notikumi » Koordinētā starptautiskā operācijā tiesībsargi pārtrauc kibernoziedznieku VPN pakalpojuma darbību

Koordinētā starptautiskā operācijā tiesībsargi pārtrauc kibernoziedznieku VPN pakalpojuma darbību

Eirojusts un Eiropols informē, ka šonedēļ tiesībaizsardzības un tiesu iestādes Eiropā, ASV un Kanādā ir pārņēmušas DoubleVPN tīmekļa domēnus un serveru infrastruktūru. Šis virtuālā privātā tīkla (VPN) pakalpojums nodrošināja piesegumu kibernoziedzniekiem uzbrukumu veikšanas laikā. Koordinētā operācijā Nīderlandes Nacionālās policijas (Politie) vadībā ir pārtraukta šī pakalpojuma pieejamība.

Tiesībsargu pārņemtās lapas ekrānuzņēmums.

Visā pasaulē ir pārņemti serveri, kas mitināja DoubleVPN, un tīmekļa lapas ir aizstātas ar tiesībsargu paziņojumu. Šī koordinētā pāņemšana tika veikta European Multidisciplinary Platform Against Criminal Threats (EMPACT) ietvaros.

DoubleVPN tika intensīvi reklamēts pagrīdes forumos gan krievu, gan angļu valodā kā līdzeklis izspiedējvīrusu operatoru un pikšķerētāju atrašanās vietas un identitātes slēpšanai. Par pakalpojumu tika apgalvots, ka tas nodrošina augstu anonimitāti. DoubleVPN ticis izmantots uzbrukumos datortīkliem visā pasaulē.

Eiropola EC3 vadītājs Edvardas Šileris komentē: “Tiesībaizsardzība ir visefektīvākā, strādājot kopā, un šodienas paziņojums nosūta spēcīgu vēstījumu noziedzniekiem, kuri izmanto šādus pakalpojumus: noziedzīgo VPN zelta laikmets ir beidzies. Kopā ar mūsu starptautiskajiem partneriem mēs esam apņēmušies šo ziņojumu izplatīt skaļi un skaidri.”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

5 + 2 =

Uz augšu