Sākumlapa » Notikumi » Nīderlandes privātuma sargi apgalvo – Windows 10 pārkāpj likumu

Nīderlandes privātuma sargi apgalvo – Windows 10 pārkāpj likumu

Kā ziņo Ars Technica, nepārprotamas informācijas trūkums par to, ko korporācija Microsoft dara ar Windows 10 apkopotajiem datiem, neļauj patērētājiem veikt apzinātu izvēli, paziņojusi Nīderlandes Datu aizsardzības iestāde DPA. Tādēļ šis regulators uzskata, ka Microsoft jaunā operētājsistēma neatbilst likumu prasībām.

 

 

Lai likums būtu ievērots, paskaidro DPA, korporācijai Microsoft ir jānodrošina lietotājam iespēja veikt apzinātu izvēli. Tas nozīmē, ka korporācijai saprotamāk jāinformē, kādi dati tiek vākti un kā šos datus pēc tam apstrādā. Regulators arī sūdzas, ka Windows 10 jauninājums Creators Update ne vienmēr saglabā iepriekš izraudzītos datu vākšanas uzstādījumus. Microsoft operētājsistēmas atjauninājumā Creators Update ir ieviests jauns, skaidrāks formulējums par datu vākšanu (lai gan arī tas vēl nedod pilnīgu skaidrību par to, kas tiek vākts un kāpēc), un tas liek visiem atkārtoti apliecināt savu privātuma izvēli jaunā iestatījumu lapā. Bet dažos gadījumos šī lapa piedāvā Windows standarta opcijas, nevis iepriekš izvēlētos uzstādījumus.

Microsoft Creators Update ir precīzi norādīti visi dati, kurus apkopo Windows 10 telemetrijas „Pamata iestatījumi”. Tomēr tā nav „Pilno iestatījumu” gadījumā, lai gan tieši šī opcija tiek piedāvāta pēc noklusējuma.

Windows 10 privātuma opcijas joprojām ir līdz galam nepadarīts korporācijas Microsoft darbs. Versijā Fall Creators Update, kuru paredzēts izlaist 17. oktobrī, tiek ieviestas vēl citas izmaiņas veidiem, kādos operētājsistēma un lietojumprogrammas vāc datus un prasa piekrišanu šādai darbībai. Korporācija Microsoft norāda, ka tā turpinās sadarbību ar DPA, lai „atrastu piemērotus risinājumus” un nodrošinātu Windows 10 atbilstību likumiem. Tomēr savā detalizētajā atbildē DPA atzinumiem Microsoft nepiekrīt dažiem regulatora iebildumiem. Konkrēti — korporācija apgalvo, ka ir pietiekami paskaidrojusi telemetrijas „Pilnos iestatījumus” (kādi dati tiek vākti un kāpēc) un ka tādēļ lietotājs var veikt apzinātu izvēli.

DPA neaicina Microsoft piedāvāt lietotājiem iespēju pilnīgi atteikties no telemetrijas un datu vākšanas, bet tā vietā vēlas, lai Windows 10 lietotāji zinātu, ko operētājsistēma un korporācija Microsoft dara ar lietotāju datiem. Regulators atzīst, ka Microsoft vēlas „izbeigt visus pārkāpumus”, bet ja uzņēmums to nedarīs, tad tas var tikt sodīts.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

94 − 89 =

Uz augšu