Sākumlapa » Notikumi » Pagrīdes forumos tiek izsolīta 92 miljonu Brazīlijas iedzīvotāju personiskā informācija

Pagrīdes forumos tiek izsolīta 92 miljonu Brazīlijas iedzīvotāju personiskā informācija

Lielas datu noplūdes jau ir kļuvušas par ikdienu, taču šoreiz ir gadījums, kad, pēc visa spriežot, pagrīdes tirgū ir nonākuši dati no valsts līmeņa IT pakalpojumiem. Kā ziņo BleepingComputer, pagrīdes forumos tiek izsolīta datubāze, kurā, domājams, ir 92 miljonu Brazīlijas pilsoņu personiskā informācija. Izsoles rīkotājs apgalvo, ka katrs ieraksts ir īsts un unikāls, un piedevām piedāvā brazīliešu personas datu meklēšanas pakalpojumu.

 

 

Izsole notiek vairākos ierobežotas piekļuves pagrīdes tirgos, kur reģistrācija ir iespējama, pamatojoties uz uzaicinājumu vai samaksājot reģistrācijas maksu. Ziņa vienā no BleepingComputer redzētajiem forumiem informē, ka SQL datu bāze ir 16 GB liela. Izsoles sākumcena ir 15000 ASV dolāru ar izsoles soli 1000 dolāru.

 

Datubāzes izsoles piedāvājums. Avots: BleepingComputer.

Datubāzes izsoles piedāvājums. Avots: BleepingComputer.

Saskaņā ar pārdevēja informāciju, kas reģistrējies kā X4Crow, ieraksti ir sadalīti pa provincēm, un tajos ir ietverti personu vārdi, dzimšanas datumi un nodokļu maksātāja ID (CPF – Cadastro de Pessoas Físicas). Datu bāzē ir arī nodokļu maksātāju informācija par juridiskām personām vai CNPJ (Cadastro Nacional da Pessoa Jurídica). BleepingComputer izsaka hipotēzi, ka tā varētu būt Brazīlijas nodarbināto personu datubāze.

Pārdevējs nav aprobežojies ar visas datubāzes izsolīšanu, bet piedāvā arī sameklēt plašāku personas informāciju, ievadot tikai pilnu vārdu, nodokļu maksātāja ID vai tālruņa numuru. X4Crow apgalvo, ka spēj izgūt datus, kas pieejami nacionālajos identifikācijas dokumentos (ID karte, autovadītāja apliecība). Bez tam pārdevējs apgalvo, ka datos var būt norādīti tālruņu numuri (mobilais un fiksētais tālrunis), vecās adreses, e-pasta adrese, profesija, izglītības līmenis, radinieki, kaimiņi, transportlīdzekļu dati utt.. Nav garantijas, ka visa informācija tiks iegūta par visām personām, bet dati var sniegt vidēji 80% no iepriekš uzskaitītajiem. Brīvi pieejamā forumā X4Crow ir paziņojis, ka par 150 ASV dolāru var arī iegūt datus par jebkuru uzņēmumu un tā korporatīvo struktūru.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 11 = 12

Uz augšu