Sākumlapa » Notikumi » Pārlūka Brave izstrādātāji izlaiž pirmo stabilo versiju 1.0

Pārlūka Brave izstrādātāji izlaiž pirmo stabilo versiju 1.0

Pārlūka Brave izstrādes komanda ir paziņojusi par pirmās stabilās versijas 1.0 izlaišanu. Brave 1.0, kas izstrādāts kā uz privātumu orientēta alternatīva mūsdienu pārlūkprogrammām, ir aprīkots ar funkcijām, kuras nav neviena cita konkurenta programmatūrā.

 

raksta ZDNet, Brave bloķē reklāmas pēc noklusējuma, un tā vietā izmanto savu privāto reklāmas platformu, kas paredzēta darbam tieši pārlūkā un koncentrējas uz lietotāju privātuma saglabāšanu. Brave izstrādes komanda saka, ka viņu reklāmas tīkls ticis izveidots, paturot prātā privātumu, un ka nekādi lietotāja dati netiek nosūtīti atpakaļ uz nevienu attālo serveri. Visas reklāmas darbības notiek tieši lietotāju ierīcēs.

Turklāt šajā reklāmas platformā tiek izmantots arī jauns uz blokķēdi balstīts reklāmas modelis, kas atlīdzina lietotājus ar Basic Attention Tokens (BAT) par katru skatīto reklāmu. Lietotāji var saglabāt nopelnītos BAT maka lietotnē, kas iebūvēta pārlūkprogrammā, konvertēt to citā kriptovalūtā vai parastā valūtā vai arī to var ziedot vietnēm, kas viņiem patīk, izmantojot programmu Brave Rewards. Brave komanda saka, ka 70% no šī reklāmas tīkla ieņēmumiem nonāk tā lietotājiem, savukārt uzņēmums saglabā sev 30%.

Brave Rewards, iespējams, ir visinteresantākā funkcija, kas tikusi pievienota jebkuram tīmekļa pārlūkam. Programma Brawe Rewards ļauj lietotājiem ziedot viņu BAT vietnēm, kuras viņiem patīk visvairāk. Viņi var izvēlēties nosūtīt BAT uz jebkuru vietni, kas viņiem patīk, vai uz tām vietnēm, kuras viņi visbiežāk apmeklē, pamatojoties uz lietotāja pārlūkošanas vēsturi. Brave saka, ka vairāk nekā 300000 vietņu ir pārbaudīti profili, caur kuriem tās vāc BAT ziedojumus, tostarp daudziem no mūsdienu lielākajiem vārdiem, piemēram, The Washington Post, The Guardian, Wikipedia, YouTube, Twitch, Twitter, GitHub veidotāji un citi. Vairāk informācijas par Brave Rewards programmu var atrast šajā lapā.

Brave 1.0 komplektācijā ietilpst iebūvēts reklāmu bloķētājs un tehnoloģijas, kas bloķē tiešsaistes reklāmdevēju, analītikas pakalpojumu un sociālo mediju lietotāju izsekošanu, kad lietotāji pārvietojas dažādās vietnēs internetā. Šī funkcionalitāte tiek pastāvīgi uzlabota. Tās pēdējais atjauninājums tika piegādāts pagājušajā nedēļā. Brave komanda saka, ka kopš Brave Shield izlaišanas lielākais ieguvums ir uzlabota veiktspēja. Piemēram, Brave komanda saka, ka vietnes tiek ielādētas trīs līdz sešas reizes ātrāk nekā citās pārlūkprogrammās, kā rezultātā tiek ievērojami ietaupīta atmiņa un portatīvo ierīču akumulatori.

Pārlūks ir pieejams operētājsistēmām Windows, macOS, Linux, Android un iOS. Brave 1.0 ir veidots uz Chromium atvērtā koda pārlūka dziņa, tas pats pārlūka dzinis ir pārlūku Chrome, Opera un Vivaldi pamatā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

3 + 4 =

Uz augšu