Sākumlapa » Notikumi » Pētnieki ar datorsimulācijas palīdzību atklājuši metodi SARS-Cov-2 neitralizācijai ar elektrisko lauku

Pētnieki ar datorsimulācijas palīdzību atklājuši metodi SARS-Cov-2 neitralizācijai ar elektrisko lauku

Kaseles universitātes zinātnieki ar datorsimulācijas palīdzību atklājuši, ka koronavīrusus iespējams padarīt nekaitīgus pat ar salīdzinoši zemas intensitātes elektrisko lauku – tā ziņo Hesenes (Vācija) radio. Koronavīrusiem ir būtiska vāja vieta – pīķa proteīns, kas, kā noskaidrojis Martins Garsija no Kaseles universitātes, ir ļoti jutīgs pret elektrisko lauku.

Kopš 2020. gada sākuma fizikas profesors un viņa pētnieku komanda, balstoties uz iepriekšējiem pētījumiem, kas pierāda, ka statiski un mainīgi elektriskie lauki spēj izraisīt proteīnu izmaiņas vai pat neatgriezeniskus bojājumus, pēta koronavīrusu uzvedību elektriskajos laukos. Viņi ir izveidojuši sarežģītas datorsimulācijas, kurās vīrusi iet caur elektrisko lauku, kas izveidots starp divām metāla plāksnēm. Šī tehnoloģija nav īsti jauna, jo to izmanto dezinfekcijai, piemēram, pārtikas rūpniecībā. Tomēr baktērijām ir nepieciešams augsts spriegums, savukārt Kaseles metode darbojas ar zemākas intensitātes elektrisko lauku.

Pētnieki ir atklājuši, ka jau salīdzinoši nelielas intensitātes elektriskais lauks ir pietiekams, lai padarītu vīrusu nekaitīgu.

Pētnieki ir atklājuši, ka jau visai neliels spriegums ir pietiekams, lai padarītu vīrusus nekaitīgus. Viņi ir publicējuši savus pētījumus žurnālā “Nature Medicine” (skat. The SARS-CoV-2 spike protein is vulnerable to moderate electric fields). Patogēna vājais punkts ir uz tā virsmas novietotais pīķa proteīns – tas ir sevišķi jūtīgs elektrisko lauku. Vīrusa struktūra mainās elektriskā lauka iedarbības rezultātā – tas pēc tam vairs nespēj inficēt organisma šūnas. “Ja jūs ieelposiet vīrusu, tas jums problēmas neradīs,” stāsta Garsija.

Garsija stāsta, ka esošos gaisa filtrus var viegli papildināt ar jauno metodi, kura jau tiek patentēta. Tā prasa maz enerģijas un ekspluatācijas laikā nekas nav regulāri jāmaina, kā tas ir ar parastiem gaisa filtriem. Kaseles universitātes inženieri šobrīd strādā pie praktiskiem risinājumiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Sliekas arī ir ļoti jūtīgas pret elektrisko lauku, iespraud vadu un pašas griezdamās lien laukā.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

16 + = 22

Uz augšu