Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Notikumi » Pētnieki noziedzīgajās Facebook grupās saskaita 385 tūkstošus dalībnieku

Pētnieki noziedzīgajās Facebook grupās saskaita 385 tūkstošus dalībnieku

Pēdējo mēnešu laikā pētnieki no Cisco Talos ir atklājuši vairākas publiskas Facebook grupas, kas darbojās kā kibernoziedznieku pagrīdes tirgi un forumi. Lai gan lielākā daļa grupu izmantoja nosaukumus, kas tieši norādīja uz to noziedzīgo raksturu, dažām no tām bija izdevies darboties pat astoņus gadus, bet kopumā grupās tika saskaitīti 385 tūkstoši!!! dalībnieku.

 

 

Šādas grupas tika atrastas, izmantojot atslēgvārdus “spam”, “carding” vai “CVV”. Ironiski, bet ja lietotājs pievienojas noziedzīgajai grupai, Facebook algoritmi piedāvā viņam analoģiskus resursus.

 

Piedāvājums Facebook grupā. Avots: Cisco Talos.

Piedāvājums Facebook grupā. Avots: Cisco Talos.

Pētnieki sastādīja sarakstu no 74 grupām, kuru biedri piedāvāja surogātpasta instrumentus un e-pasta adrešu bāzes krāpniekiem, kā arī kontu pieejas datus dažādām vietnēm, kredītkaršu numurus un tiem atbilstošos CVV kodus, dažreiz pat ar identifikācijas dokumentu kopijām vai upuru fotgrāfijām.

 

Piedāvājums Facebook grupā. Avots: Cisco Talos.

Piedāvājums Facebook grupā. Avots: Cisco Talos.

Kad pētnieki sazinājās ar Facebook drošības dienestu, nevēlamās grupas tika dzēstas, tomēr tās parādās arvien jaunas un uz Cisco Talos pētnieku publikācijas brīdi dažas bija vēl arvien aktīvas. 2018. gada aprīlī kiberdrošības žrnālists Baiens Krebss brīdināja Facebook par desmitiem noziedzīgu grupu. Interesanti, ka Krebsa atklāto un pēc tam dzēsto grupu nosaukumi gandrīz pilnībā sakrīt ar tiem, ko atklāja Cisco Talos.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 6

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu