Sākumlapa » Notikumi » Policijas operācijā Eiropā arestēti 106 tiešsaistes krāpnieki

Policijas operācijā Eiropā arestēti 106 tiešsaistes krāpnieki

ziņo Eiropols, Spānijas Nacionālā policija (Policía Nacional) ar Itālijas Valsts policijas (Polizia di Stato), Eiropola un Eirojusta atbalstu likvidējusi organizētu noziedzīgu grupējumu, saistītu ar Itālijas mafiju, kas nodarbojās ar tiešsaistes krāpniecību, naudas atmazgāšanu, narkotiku tranzītu un nelikumīgiem darījumiem ar nekustamiem īpašumiem.

Aizdomās turamie apkrāpa simtiem upuru, izmantojot pikšķerēšanas uzbrukumus un cita veida tiešsaistes krāpšanu, piemēram, SIM kartes maiņu (SIM swapping) un biznesa e-pasta uzlaušanu, lai pēc tam atmazgātu naudu ar plašu naudas “mūļu” un fiktīvu uzņēmumu tīklu. Tikai pagājušajā gadā vien nelegālo ieņēmumu summa varētu būt sasniegusi 10 miljonus eiro.

Tiesībsargu operācijas rezultātā arestētas 106 personas, galvenokārt Spānijā, nedaudzas – Itālijā; veiktas 16 kratīšanas mājvietās; iesaldēti 118 bankas konti; konfiscētas daudzas elektroniskas ierīces, 224 kredītkartes, SIM kartes un pārdošanas punktu termināli; marihuānas plantācija un aprīkojums tās uzturēšanai.

Šis plašais noziedznieku tīkls bija organizēts piramīdas veidā. Grupas sastāvā bija iekļauti datorspeciālisti, kuri veidoja pikšķerēšanas vietnes un veica kiberkrāpniecību, naudas “mūļu” vervētāji un pārvadāšanas organizētāji, naudas atmazgāšanas eksperti, tostarp arī kriptovalūtu eksperti.

Lielākā daļa aizdomās turamo dzimuši Itālijā un vairāki no tiem saistīti ar dažādām mafijas organizācijām. Apmetušies Tenerifē (Spānijas Kanāriju salās), aizdomās turamie apkrāpa savus upurus – galvenokārt Itālijas valstspiederīgos – aicinot pārskaitīt lielas naudas summas uz bankas kontiem, kurus pārvaldīja kriminālas struktūras. Pēc tam nelikumīgi iegūtie naudas līdzekļi tika legalizēti ar plašu naudas “mūļu” un fiktīvu uzņēmumu starpniecību.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

15 − 13 =

Uz augšu